Amazon wystartował z kolejną edycją projektu oferującego płatne praktyki w dziale RME (utrzymania ruchu) dla absolwentów szkół średnich i zawodowych. Już w kwietniu rusza otwarta rekrutacja chętnych do centrów logistycznych Amazon w całej Polsce. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto aplikować jak najszybciej!

2-letni płatny program stażowy Amazon skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia, które posiadają wykształcenie średnie lub zawodowe oraz chcą podnosić swoje kompetencje w takich obszarach jak: mechatronika, robotyka, automatyka i elektryka. Kandydaci bez wykształcenia kierunkowego zostaną przeszkoleni w trakcie specjalnego kursu kwalifikacyjnego w ramach stażu. To doskonała okazja dla osób, które chcą kontynuować naukę, jednocześnie łącząc ją z pracą zarobkową w dynamicznie rozwijającym się obszarze inżynierii.

Uczestnicy programu wezmą udział w szkoleniach teoretycznych i zajęciach praktycznych dotyczących wybranych przez siebie obszarów, a także zyskają cenne w pracy umiejętności takie jak: zarządzanie projektami, planowanie, znajomość języka angielskiego, umiejętności komunikacji zespołowej czy rozwijanie zdolności analitycznych. Dodatkowe wsparcie mentoringowe zapewnią menadżerowie projektu oraz specjaliści HR, którzy pomogą stażystom w zaplanowaniu dalszych kroków rozwoju zawodowego.

Podobnie jak w poprzednich latach, do udziału w rekrutacji Amazon zachęca zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

To indywidualne predyspozycje wpływają w głównej mierze na przyswajanie wiedzy, a doświadczenie pokazuje, że to właśnie różnorodne zespoły wykazują się największą kreatywnością i zaangażowaniem w środowisku pracy. Do udziału w naszym stażu zachęcamy także panie, które udowadniają, że świat technologii nie ma płci. – komentuje Piotr Regulski, menadżer programu stażowego Amazon.

Od stażu do etatu

Najlepsi absolwenci zyskają możliwość stałego zatrudnienia na stanowisku technika RME w dziale utrzymania ruchu. Osoby, które po zakończonym programie zdecydują się związać swą przyszłość zawodową z Amazon, otrzymają szeroki pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1zł, serwowane w kantynach.

Poza benefitami firma zapewnia pracownikom szeroki zakres szkoleń podnoszących ich kompetencje. W ramach programu „Career Choice” pracodawca pokrywa aż 95% kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów.

Aplikuj na staż w aż 10 lokalizacjach!

Zapisy do programu stażowego ruszają już w kwietniu. Tegoroczny staż w dziale RME można odbyć w aż 10 centrach logistycznych Amazon w Gliwicach, Sosnowcu, Sadach i Chociulach k. Poznania, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich i Okmianach. Wybrane osoby dołączą do zespołów Amazon już we wrześniu.

Program został stworzony z myślą o ambitnych osobach, które wiążą swoją przyszłość z technologiami lub poszukują zupełnie nowej ścieżki rozwoju. To także odpowiedź na rosnące, realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mamy nadzieję, że absolwenci naszego stażu zyskają wszystkie niezbędne umiejętności, które pozwolą im rozwijać karierę w branży technologii i logistyki, być może także w strukturach Amazon. – dodaje Piotr Regulski, menadżer programu stażowego Amazon.

Więcej informacji na temat płatnego programu stażowego zainteresowane osoby znajdą na stronie internetowej stazwamazon.pl lub mogą porozmawiać bezpośrednio podczas Targów Pracy TALENT DAYS we Wrocławiu (7 marca), Targów Edukacyjnych w Poznaniu (8-10 marca) oraz Ogólnopolskich Targów Edukacja w Katowicach (19 -20 marca).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments