Roman Skowroński, Managing Director Peakside Capital Advisors, w komentarzu dla ISBtech na temat najważniejszych celów i priorytetów biznesowych na rozpoczęty rok.

W 2024 roku spodziewamy się wzmocnienia popytu w sektorze magazynowo – przemysłowym, widzimy duże zapotrzebowanie na miejskie powierzchnie ze strony firm produkcyjnych. Najemcy z tego sektora są jednymi z najbardziej aktywnych grup w komercjalizowanych przez nas parkach City Point Targówek i City Point Okęcie. Obydwa projekty cieszą się dużym zainteresowaniem najemców m.in. ze względu na bliskość centrum miasta, a co za tym idzie łatwiejszy dostęp do siły roboczej oraz komunikacji publicznej.

W 2024 roku czeka nas intensywny czas i dużo pracy. Będziemy koncentrować się na komercjalizacji nowych miejskich powierzchni magazynowych w Warszawie, których budowę rozpoczynamy w tym roku. Mowa tu o kolejnych etapach obiektów na Targówku oraz budowie nowej hali magazynowej na Okęciu.

Jednocześnie będziemy kontynuować wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju oraz innowacyjnych zielonych rozwiązań w ramach posiadanego przez nas portfela nieruchomości logistycznych. Tym samym zamierzamy nie tylko ten kierunek rozwijać, ale również mocno zwiększać efektywność energetyczną budynków wchodzących w skład naszego portfolio.

Niezależnie od realizowanych projektów nieustannie pracujemy nad pozyskaniem i przygotowaniem kolejnych miejskich lokalizacji w Polsce. W przygotowaniu mamy projekty zlokalizowane zarówno w Warszawie, jak i w innych dużych miastach. W obszarze naszego zainteresowania leżą zarówno realizacje typu brownfield, jak i grunty pod zabudowę.

W ubr. Partners Group, wiodąca globalna firma działająca na rynkach prywatnych, działając w imieniu swoich klientów, oraz Peakside Capital Advisors nabyły działkę przy ulicy Kinetycznej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. Na gruncie o powierzchni ok. 5 ha planowana jest realizacja projektu City Point Okęcie – zrównoważonego projektu logistyki miejskiej o powierzchni 11 000 m2.

Ponadto Peakside Capital Advisors rozpoczął w ubr. budowę City Point Targówek największego parku logistycznego w Warszawie. Dostarczy on 100 tys. m2 nowoczesnej i zrównoważonej powierzchni magazynowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments