Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje kontrakt z firmą Atman – jednym z liderów polskiego rynku centrów danych. Umowa dotyczy budowy obiektu kolokacyjnego z pomieszczeniami biurowymi. Inwestycja realizowana jest w Duchnicach w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

Na swojej działce inwestycyjnej Atman planuje docelowo wybudować trzy budynki o podobnych wymiarach z wewnętrznymi układami funkcjonalno-przestrzennymi. Obecnie realizowany jest wyłącznie pierwszy etap tej inwestycji. Obiekt zaprojektowała pracownia Kombinat Grupa Projektowa.

Budowa jest obecnie na etapie wykonywania fundamentów i części ścian żelbetowych. Trwają roboty w wykopie fundamentowym przy konstrukcji ław i stóp fundamentowych. Zbrojone i szalowane są także ściany o wysokości siedmiu metrów w budynku serwerowni dzielące budynek na sześć modułów. Etap pierwszy rozpoczyna się od budynku położonego w głębi na działce. – mówi szef projektu z ramienia Totalbudu Tomasz Pawlak.

Każdy budynek jest dwukondygnacyjny z parterem i pierwszym piętrem. Część biurowa jest konstrukcji żelbetowej słupowo-płytowej, natomiast część przeznaczona na serwerownie ma konstrukcję prefabrykowaną. Część biurowa zostanie oddana firmie Atman w standardzie „pod klucz” z pełnym wykończeniem. Część przeznaczona na centrum danych będzie oddana w standardzie deweloperskim z podstawowymi instalacjami. Instalacje specjalistyczne firma Atman będzie wykonywała we własnym zakresie.

Oprócz budynku centrum danych w pierwszym etapie tej inwestycji wykonujemy także kompletny układ drogowy i wszystkie instalacje biegnące pod drogami oraz pozostałe sieci zewnętrze i ekrany akustyczne. Elementy konstrukcji prefabrykowanej będą dostarczane na budowę od stycznia przyszłego roku. Żelbetowa konstrukcja budynku biurowego wraz z częściami murowanymi będzie gotowa w maju przyszłego roku. Konstrukcja budynku centrum danych dobiegnie końca w kwietniu, a stan surowy zamknięty tej części inwestycji osiągniemy w drugiej połowie lipca. Pozwolenie na użytkowanie obu połączonych ze sobą budynków uzyskamy w lutym 2025 roku. – podsumowuje realizację Totalbudu Tomasz Pawlak.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments