Wprowadzenie nowych, inteligentnych technologii do produkcji budzi obawy wśród firm zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Dlaczego? Ponieważ wiele z nich obawia się, że może to okazać się kosztowne, trudne do wdrożenia i zakłócić ich procesy produkcyjne. To sprawia, że wahają się, czy warto inwestować w te technologie, pomimo licznych korzyści.

Implementacja nowych technologii w przemyśle stanowi wyzwanie, które stawia przed firmami pytanie: „Czy warto to zrobić?”. Obawy dotyczące kosztów, zmian w procesach
i potencjalnych komplikacji często powstrzymują przed podjęciem decyzji o wdrażaniu innowacji. O tym aspekcie wypowiada się również ekspert z technologicznej spółki BPSC, który podkreśla, że inwestycja w rozwiązania cyfrowe nie jest łatwą decyzją:

Wdrażanie nowych technologii w przemyśle stanowi wyzwanie, które każe firmom zastanowić się, czy inwestycja jest opłacalna. Obawy związane z kosztami i potencjalnymi trudnościami często zniechęcają przedsiębiorstwa do podejmowania decyzji o wprowadzeniu innowacji. Niemniej jednak należy pamiętać, że inwestycje w technologie mogą przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększona wydajność, lepsze zarządzanie i zwiększona konkurencyjność. W okresie kryzysu zdolność do dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych może być kluczowym elementem przetrwania. Ostateczna decyzja powinna być poprzedzona dokładną analizą kosztów i korzyści, uwzględniając długofalową strategię firmy oraz współpracę z ekspertami przy planowaniu wdrożenia. — tłumaczy Wojciech Bańkowski, Senior Field Sales Manager w BPSC.

Amerykanie bardziej odważni

Jednak, jak się okazuje, Amerykanie odważniej podchodzą do tego wyzwania. Dane Europejskiego Banku Inwestycyjnego za rok 2019/2020 jednoznacznie pokazują, że firmy
w Stanach Zjednoczonych były bardziej skłonne do innowacji i adaptacji nowych technologii w porównaniu do swoich europejskich konkurentów. Tylko 66 procent firm w Unii Europejskiej, w porównaniu do 78 procent w Stanach Zjednoczonych, przyznało się do przyjęcia przynajmniej jednej technologii cyfrowej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments