Vodeno ogłosiło powołanie Philipa McHugha na stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów i Noaha Sharpa na stanowisko CEO. McHugh i Sharp będą odpowiadać za kolejną fazę wzrostu Vodeno i kontynuację rozwoju firmy, która dziś może pochwalić się ponad 30 projektami BaaS (już zrealizowanymi lub w trakcie realizacji) oraz nowymi inwestorami pozyskanymi w ostatnich miesiącach – NatWest Group i EBOR.

McHugh i Sharp mają duże doświadczenie w międzynarodowej branży bankowej i płatniczej. McHugh jest byłym CEO Paysafe, globalnego lidera w dziedzinie płatności specjalistycznych. Wcześniej był wiceprezesem wykonawczym i prezesem TSYS Merchant Solutions. Przez 20 lat pracował dla dwóch wiodących banków na świecie, ostatnio jako CEO Barclaycard Business Solutions, a kolejne 10 lat w Citigroup, gdzie zajmował wysokie stanowiska kierownicze w departamencie kart kredytowych.

Sharp dołącza do Vodeno z brytyjskiej firmy płatniczej BCB Group regulowanej przez FCA (Financial Conduct Authority, brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego), gdzie pełnił funkcję zastępcy CEO. Jest także byłym dyrektorem ds. bankowości w Paysafe, odpowiedzialnym za globalne partnerstwa finansowe i operacje w zakresie bankowości międzynarodowej, cyfrowej, pozyskiwania kart, portfeli pieniądza elektronicznego i rozwiązań embedded finance (integracja różnych produktów finansowych z prawie każdym produktem niefinansowym).

Jako bankier fintech i ekspert ds. płatności, Sharp zajmował liczne stanowiska kierownicze w globalnych bankach, w tym w Standard Chartered Bank, gdzie był odpowiedzialny za budowanie i doradzanie sieci klientów franczyzowych banku w obszarze fintech w Europie i Ameryce Północnej. Wcześniej Sharp przez 11 lat pracował w oddziałach Deutsche Bank na kilku kontynentach, gdzie ostatnio kierował globalnymi relacjami dla fintechów

z siedzibą w Europie i USA oraz innych niebankowych instytucji finansowych.
Autorska, natywna platforma chmurowa Vodeno przeznaczona dla bankowości oferuje możliwość współpracy z dowolnym bankiem lub instytucją płatniczą, aby umożliwić kompleksowy pakiet zintegrowany z infrastrukturą partnera. Obecnie firma współpracuje z licencjonowanym przez EBC (Europejski Bank Centralny), Aion Bankiem, oferując rozwiązania B2B i B2C europejskim klientom e-commerce, fintech i korporacyjnym, a także bankom. Vodeno niedawno ogłosiło także strategiczne partnerstwo z NatWest Group w celu rozwoju biznesu BaaS w Wielkiej Brytanii. Partnerstwo to umożliwi brytyjskim firmom osadzenie produktów finansowych, takich jak płatności, depozyty, kredyty i zaliczki gotówkowe dla sprzedawców bezpośrednio w ich ekosystemie, wykorzystując platformę BaaS Vodeno oraz infrastrukturę bankową i rozliczeniową NatWest Group, a także jej brytyjskie licencje bankowe.

W ramach transakcji NatWest Group ogłosił inwestycję w Vodeno Group w wysokości 58 mln EUR. Dodatkowo EBOR ogłosił inwestycję kapitałową w wysokości do 50 mln euro w Vodeno Group. Vodeno Group jest wspierana przez globalnego inwestora Warburg Pincus.
Wojciech Sobieraj, założyciel i członek zarządu Vodeno, powiedział: Philip i Noah wnoszą do Vodeno głęboką wiedzę z zakresu płatności, bankowości i usług finansowych. Ich imponujące doświadczenie w skalowaniu firm, w połączeniu z know-how, w jaki sposób skutecznie wspierać projekty BaaS na dużą skalę, dobrze pozycjonują firmę do kolejnej fazy wzrostu. Nasza zdolność do przyciągnięcia Philipa i Noah, wraz z kluczowymi inwestorami Warburg Pincus, NatWest Group i EBOR, pokazuje silną wiarę w zdolność do stania się wiodącym dostawcą BaaS w Europie.

Philip McHugh, przewodniczący Rady Dyrektorów Vodeno

Philip McHugh, przewodniczący Rady Dyrektorów Vodeno: Wojciech i zespół zbudowali świetnie prosperujący biznes. Technologia, którą stworzyli, nie ma sobie równych, a dotychczasowe portfolio klientów i nawiązane partnerstwa są naprawdę imponujące. Ponadto wszyscy – od zespołów wewnętrznych, przez zarząd, po inwestorów – są bardzo skoncentrowani i pełni energii, aby uczynić Vodeno głównym graczem na rynku BaaS. Z niecierpliwością czekam na możliwość wykorzystania dotychczasowych osiągnięć zespołu i wspólną pracę nad realizacją ambitnych planów rozwoju Vodeno.

Noah Sharp, CEO Vodeno: BaaS i rozwiązania embedded finance nie tylko zmieniają sposób, w jaki ludzie uzyskują dostęp do produktów bankowych, ale także tworzą zupełnie nowy ekosystem finansowy dla banków, fintechów i e-commerce. Platforma Vodeno jest wyjątkowa; może współpracować z wieloma bankami partnerskimi w wielu krajach i z firmami z wielu sektorów, aby umożliwić oferowanie kompleksowego pakietu zintegrowanego z infrastrukturą partnera produktów bankowych, płatniczych i pożyczkowych. Dziękuję Helen Smith za jej wkład jako tymczasowego CEO, która pozostawia firmę w bardzo dobrym punkcie wyjścia do jej dalszego rozwoju. Z niecierpliwością czekam na współpracę z utalentowanym zespołem Vodeno, aby osiągnąć pozycję głównego, niezawodnego dostawcy rozwiązań BaaS w Europie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments