Kingdoms: Merge & Build, najnowsza i największa produkcja Cherrypick Games, zadebiutowała na platformie Apple Arcade w piątek 18 sierpnia. Gra otrzymała mocne wsparcie promocyjne od Apple, który będzie finansować jej utrzymanie i rozwój.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu zapisów preorder na Kingdoms: Merge and Build, które Apple udostępniło na początku sierpnia, promując w ten sposób grę. Zainteresowanie nową grą wchodzącą na Apple Arcade jest duże, teraz czekamy na jej odbiór. powiedział prezes Cherrypick Games Marcin Kwaśnica.

Apple Arcade to usługa dedykowana dla właścicieli sprzętów Apple i jeden z absolutnie największych serwisów abonamentowych poświęconych grom. Polska produkcja stała się jedną z około dwustu produkcji oraz jedna z niewielu ekskluzywnych tytułów (Arcade Originals), w które mogą grać użytkownicy serwisu. Dostępne gry reprezentują bardzo różne gatunki, ale wszystkie łączy bardzo wysoka jakość. Co ciekawe Cherrypick Games to dopiero drugie polskie studio, którego gra znalazła się w tym bardzo popularnym serwisie.

Jesteśmy bardzo podekscytowani premierą największego i najważniejszego projektu, który od dziś jest dostępny dla milionów użytkowników Apple Arcade. To efekt ciężkiej pracy naszego zespołu. powiedział Marcin Kwaśnica.

Nowe dzieło twórców z Cherrypick Games to gra z popularnego gatunku “merge”, ale połączona z rozgrywką w której gracze rozbudowują swoje królestwo. Zapewnia też wciągającą historię. Gracze dostaną też dostęp do takich materiałów jak blog księcia Edwarda, czy newsletter z krótkimi komiksowymi historiami, które rozszerzą świat “Kingdoms: Merge & Build ”. Spółka ma też plan rozwoju gry, w tym aktualizacji wprowadzających nową zawartość i funkcjonalności. Gra “Kingdoms: Merge & Build” to efekt zawartej w lipcu 2022 umowy z Apple.

W jej ramach Cherrypick Games zobowiązało się do stworzenia, wydania oraz odpłatnego wsparcia gry po jej wydaniu. Natomiast jej produkcja została w całości sfinansowana przez Apple, które pokryje też koszty rozwoju gry. Jak inne produkcje dostępne w ramach Apple Arcade, “Kingdoms: Merge & Build” będzie dostępne na każdym sprzęcie z aktualnym systemem iOS, macOS, tvOS.

Obecnie Cherrypick Games pracuje już nad rozwojem “Kingdoms: Merge & Build”, ale też kolejnymi nowymi projektami, w tym grami, które są przedmiotem umów wydawniczych z firmą Nine66 należącą do Savvy Games Group. Spółka pracuje też z Boombit Games w ramach wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) – BoomPick Games. Założony w 2014 roku przez branżowych weteranów Cherrypick Games, jest autorem 25 wydanych do tej pory gier. Najbardziej znane z nich to m.in.: My Hospital, My Spa Resort, Touchdown Hero i Must Deliver. Łącznie zostały one pobrane ponad 30 mln razy, a spółka liczy na to, że w tym roku ta liczba znacząco wzrośnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments