Dell Technologies wprowadza nową ofertę, która pomoże klientom szybko i bezpiecznie budować modele generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) na własnej infrastrukturze. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły szybciej osiągać pożądane wyniki i wprowadzać wyższy poziom automatyzacji.

Nowe rozwiązania Dell dla GenAI są oparte na ogłoszonym w maju br. Projekcie Helix i obejmują infrastrukturę IT, komputery PC oraz usługi, które upraszczają wdrażanie pełnowymiarowych rozwiązań z zakresu generatywnej sztucznej inteligencji z uwzględnieniem dużych modeli językowych (large language models, LLM). Oferowane rozwiązania pomogą przedsiębiorstwom różnej wielkości i z różnych branż efektywnie oraz bezpiecznie przejść transformację celem osiągnięcia lepszych wyników biznesowych.

Generatywna sztuczna inteligencja stanowi punkt zwrotny na drodze ku fundamentalnym zmianom sposobu opracowywania produktów i wykonywania pracy. Klienci wykorzystują swoje unikalne dane i procesy do tworzenia ogromnych, wielofunkcyjnych modeli uwzględniających setki miliardów parametrów, aby znaleźć nowe możliwości biznesowe, zwiększyć produktywność oraz efektywność ­– powiedział podczas niedawnej konferencji z inwestorami Jeff Clarke, wiceprezes i jeden z dyrektorów ds. operacyjnych w Dell Technologies.

Generatywna AI pomoże każdemu przedsiębiorstwu przekształcić swoje dane w inteligentne rozwiązania, które umożliwią im pokonywanie złożonych wyzwań biznesowych. Wieloletnia współpraca Dell Technologies i NVIDIA, buduje nowe możliwości, pozwalające organizacjom na lepszą obsługę klientów, pełniejsze wsparcie pracowników i napędzanie innowacji w swojej działalności. – powiedział Manuvir Das, wiceprezes działu Enterprise Computing w firmie NVIDIA.

Dell Technologies już dziś posiada szerokie portfolio rozwiązań usprawniających wdrażanie generatywnej sztucznej inteligencji na komputerach stacjonarnych, w centrach danych, na obrzeżach sieci oraz w chmurze publicznej. Oprócz stacji roboczych Dell Precision serwerów Dell PowerEdge rozwiązań magazynowych Dell PowerScale systemów przechowywania obiektowego Dell ECS firma oferuje szereg narzędzi i usług pomagających Klientom realizować projekty w tej dziedzinie. W wyniku wzrostu liczby inicjatyw GenAI w organizacjach na całym świecie Dell PowerEdge XE9680 stał się najdynamiczniej sprzedającym się serwerem w portfolio Dell Technologies.

CyberAgent, duża japońska firma zajmująca się reklamą cyfrową, wybrała serwery Dell Technologies jako kluczową infrastrukturę IT dla rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji i reklamy cyfrowej.

Zdecydowaliśmy się wybrać serwery Dell PowerEdge XE9680 wyposażone w procesory graficzne NVIDIA H100, które są zoptymalizowane pod kątem generatywnych aplikacji AI. Ponadto cenimy sobie łatwość korzystania z narzędzia Dell iDRAC do bezpiecznego lokalnego i zdalnego zarządzania serwerami. – powiedział Daisuke Takahashi, architekt rozwiązań CIU, CyberAgent.

Generatywna AI dla przedsiębiorstw

Rozwiązanie „Dell Validated Design for GenAI” opracowane wspólnie z NVIDIA to projekt infrastruktury, zoptymalizowany pod kątem przyspieszenia wdrożenia modułowej, bezpiecznej i skalowalnej platformy generatywnej sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwie.

Do dziś tradycyjne podejście w tym obszarze spotykało się z wieloma wyzwaniami dotyczącymimożliwości skalowania i obsługi LLM. W efekcie nie można było uzyskiwać wartościowych wyników w czasie rzeczywistym. Brakowało im też ukierunkowanej strategii, która zapewniłaby, że dane można łatwo wykorzystać w infrastrukturze sztucznej inteligencji. Rozwiązanie Dell Technologies i NVIDIA pomaga klientom tworzyć lepszej jakości prognozy na bazie własnych danych, a przez to usprawnić i przyspieszyć proces podejmowania efektywniejszych decyzji biznesowych.

Dzięki kompleksowemu, zweryfikowanemu podejściu do analizy danych, przedsiębiorstwa mogą szybko wdrażać projekty z zakresu generatywnej sztucznej inteligencji i je skalować. A przez to usprawniać procesy w kluczowych obszarach, takich jak obsługa klienta, tworzenie treści i zarządzanie nimi, tworzenie oprogramowania czy też sprzedaż.
Dell Validated Design to sprawdzone zestawy rozwiązań do analizy danych za pomocą GenAI, które bazują na serwerach Dell PowerEdge XE9680 albo PowerEdge R760xa, akceleratorach NVIDIA® Tensor Core oraz oprogramowaniu NVIDIA AI Enterprise, kompleksowym frameworku NVIDIA NeMo™ oraz oprogramowaniu Dell Technologies. Klienci mogą łączyć te narzędzia z odpornymi i skalowalnymi magazynami danych nieustrukturyzowanych, w tym Dell PowerScale i Dell ECS. Infrastruktura jest dostępna za pośrednictwem Dell APEX, która oferuje klientom wdrożenie lokalne z możliwością konsumpcji i zarządzania w modelu chmurowym.

Szybsze, bardziej holistyczne efekty

Usługi Dell Professional Services zapewniają szerokie spektrum nowych możliwości, aby pomóc klientom przyspieszyć wdrażanie GenAI w celu poprawy wydajności operacyjnej i rozwoju innowacji.

Usługi obejmują stworzenie strategii, w celu zidentyfikowania obszarów, w których wdrożenie sztucznej inteligencji przyniesie wysoką wartość organizacji oraz wskazuje niezbędne działania do osiągnięcia celów. Dell Technologies oferuje również kompleksowe usługi wdrożenia platformy bazującej na –„Dell Validated Design for GenAI” przygotowanym we współpracy z NVIDIA, jak również usługi, które pomagają wykorzystać platformę przy konkretnych projektach, np. obsłudze klientów czy też tworzeniu treści. Po wdrożeniu usługi Dell Technologies ułatwiają korzystanie z infrastruktury dzięki zarządzaniu, szkoleniu i wynajmowaniu ekspertów-rezydentów.

Rozwiązania AI od Dell Technologies oferują przedsiębiorstwom możliwość odpowiedniego skalowania swoich działań w zakresie GenAI i pomagają usprawnić operacje. Firmy chcą bowiem szybko dostarczać produkty i usługi. W erze inteligentnej automatyzacji Dell Technologies wychodzi więc naprzeciw organizacjom na każdym etapie ich podróży GenAI, pomagając im osiągnąć sukces w coraz bardziej inteligentnym i opartym na technologii świecie. – powiedział Ashish Nadkarni, wiceprezes i dyrektor generalny grupy BuyerView, IDC.

Bezpieczne korzystanie z GenAI

Stacje robocze Precision od firmy Dell Technologies, która jest liderem w tym sektorze, umożliwiają deweloperom pracującym nad sztuczną inteligencją oraz specjalistom data science opracowywanie i konfigurację modeli w skali lokalnej, przed przejściem do wdrożeń na szerszą skalę.

Dzięki możliwości zastosowania nawet czterech kart graficznych NVIDIA RTX 6000 Adajuż tylko jedna stacja robocza Precision zapewnia znaczną wydajność i niezawodność. Umożliwia to m.in. na uruchamianie frameworków AI o 80% szybciej w porównaniu do poprzednia generacji.

Bazujące na sztucznej inteligencji, wbudowane oprogramowanie, Dell Optimizer, uczy się i dostosowuje się do pracy użytkowników, poprawiając wydajność aplikacji, łączności sieciowej i audio. Najnowsza funkcja w mobilnych stacji roboczych umożliwia wykorzystywanie GenAI do podnoszenia wydajności korzystania z aplikacji, minimalizując jednocześnie wpływ na zużycie akumulatora.

Nasi klienci chcą wykorzystywać generatywną sztuczną inteligencję w każdym aspekcie swojej działalności, od monitorowania zachowań agentów po wykrywanie oszustw. Ostatnie postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji w połączeniu z mocą rozwiązań AI firmy Dell Technologies pozwalają nam szybko tworzyć, testować i wdrażać wysokiej jakości modele w tempie wymaganym przez naszych klientów. – powiedział James Laird, dyrektor operacyjny Intelligent Voice.

Dostępność

• Rozwiązanie „Dell Validated Design for GenAI” opracowane wspólnie z NVIDIA jest dostępne już dziś na całym świecie w kanałach tradycyjnych oraz Dell APEX.

• Usługi Dell Professional Services dla Generatywnej sztucznej inteligencji są obecnie dostępne w wybranych krajach.

• Stacje robocze Dell Precision (7960 Tower, 7865 Tower, 5860 Tower) z kartami graficznymi NVIDIA RTX 6000 Ada będą dostępne na całym świecie na początku sierpnia.

• Funkcja optymalizacji wydajności pracy do aplikacji i poprawy czasu pracy na baterii z wykorzystaniem AI w oprogramowaniu Dell Optimizer będzie dostępna na całym świecie dla wybranych mobilnych stacjacji roboczych Precision od 30 sierpnia br.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments