Noctiluca, toruńska Spółka rozwijająca związki chemiczne do produktów przyszłości, w tym wyświetlaczy OLED, podpisała umowę typu Evaluation License Agreement z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej z USA (Kalifornia). Umowa oznacza formalne rozpoczęcie testów emiterów rozwijanych przez Noctilucę. Jest to kolejne porozumienie z tak dużym graczem, po umowach z LG Display i Juhua (TCL i Tianma Microelectronics).

Noctiluca to notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek NewConnect) spółka technologiczna. Na co dzień rozwija autorskie emitery nowej generacji. Są to związki chemiczne, które stanowią kluczową warstwę wyświetlaczy OLED. Emitery rozwijane przez Noctilucę można będzie wykorzystywać w niemal każdym rodzaju urządzeń (np. TV, laptopach, smartfonach, urządzeniach wearables), czy to z wyświetlaczem standardowym, składanym, zwijanym czy transparentnym.

Partner Spółki to amerykański, największy na świecie, producent elektroniki użytkowej. Firma specjalizuje się również w oprogramowaniu i usługach online. Większość jej produktów ma interfejs użytkownika zbudowany wokół wielodotykowych ekranów OLED, a sam Partner jest jednym z największych odbiorców podzespołów na świecie.

Podpisana umowa typu Evaluation License Agreement jest odpowiednikiem umowy MTA (ang. Material Transfer Agreement). Oznacza to, że Noctiluca na jej podstawie udostępnia swoje emitery do testów i wchodzi w wielomiesięczne rozmowy biznesowe. Ich celem będzie doprowadzenie do wspólnej pracy nad rozwojem technologii zoptymalizowanej pod materiały TADF i Hiperfluorescencyjne (tj. emitery trzeciej i czwartej generacji). Materiały będą testowane w tajwańskim laboratorium Partnera.

Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca

Dzisiejsze wejście we współpracę to efekt niemal dwuletniego procesu budowy zaufania i pozycjonowania się jako pionier wśród globalnych dostawców nowoczesnych materiałów OLED. Współpraca z największym producentem elektroniki użytkowej na świecie to nie lada wyzwanie. Z racji tego, że nasz Partner nie jest producentem wyświetlaczy, dla nas oznacza to współpracę nie tylko z nim, ale także w przyszłości z jego podwykonawcami i dostawcami. Wejście w ten etap pokazuje, że Partner rozpoznaje zarówno naszą gotowość technologiczną, jak i też organizacyjną do podjęcia wspólnych kroków rozwojowych. – mówi Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca.

Gotowość technologiczna nie byłaby możliwa gdyby nie kilkuletnia praca osób odpowiedzialnych za prace badawcze i produkcję, za rozwój biznesu i ochronę patentową. Nie byłaby ona możliwa także bez odpowiedniego zaplecza laboratoryjnego i pozyskanego przez Spółkę finansowania.

W czwartym kwartale 2022 roku Spółka zamknęła w niecałe trzy tygodnie, z nadsubskrypcją, rundę inwestycyjną o wartości 6,7 mln PLN skierowaną do inwestorów profesjonalnych.

Co więcej – od momentu zamknięcia rundy Spółka pozyskała kolejnych kluczowych partnerów biznesowych z USA i Azji. Poza najnowszą umową z Noctiluca m.in. została wpisana na listę dostawców (official supplier) amerykańskiego konglomeratu technologicznego będącego właścicielem wiodącego serwisu społecznościowego i czołowego producenta gogli VR/AR, zawarła umowę JDP (Joint Development Project) z tajwańskim producentem oświetlenia OLED, umowę MTA z Juhua, tj. zajmującą się uprzemysłowieniem drukowanych technologii OLED spółką zależną od TCL Technology oraz od Tianma Microelectronics. Noctiluca rozpoczęła także proces akceptacji jako oficjalnego dostawcy z największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych z Chin i zawarła umowę na prace B+R dla Inkbit, podmiotem będącym spin-offem słynnego Massachusetts Institute of Technology.

Michał Chabowski, Członek Zarządu Rubicon Partners

Noctiluca od debiutu nie przestaje zaskakiwać. Wchodząc nieco ponad rok temu na Giełdę, niewielu przewidywało, że Spółka może zostać partnerem gigantów, którzy wyrażają zainteresowanie produktami technologicznymi z Polski. Rozpoczęcie tylu projektów w tak krótkim czasie od pozyskania kapitału potwierdza wysokie zainteresowanie Spółką i potencjał, jaki niosą jej rozwiązania. Ponadto cieszę się, że udało się nam zbudować tak stabilny akcjonariat, każdej Spółce życzę tak zaangażowanych inwestorów. – dodaje Michał Chabowski, Członek Zarządu Rubicon Partners, będącego inwestorem i koordynatorem wszystkich emisji w Spółce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments