Firma doradcza KPMG nawiązuje partnerstwo z Webcon, największym w Polsce producentem platformy low-code do automatyzacji procesów biznesowych. To kolejny krok w dążeniu obu firm do zapewnienia klientom innowacyjnych rozwiązań w obszarze cyfrowej transformacji procesów biznesowych oraz edukowania rynku w tym zakresie.

Popularność platform low-code stale rośnie. Jak wynika z globalnego badania KPMG pt. „Shaping digital transformation with low-code platforms” 60% menedżerów uważa, że rozwój platform low-code jest kluczowy dla przyszłych wyników biznesowych firm.

Webcon od 2010 roku rozwija swoją sieć partnerską, która dziś liczy już ponad 70 integratorów IT z całego świata. Dołącza do niej KPMG w Polsce, która będzie pierwszą firmą konsultingową w tym gronie.

Partnerstwo z tak ważnym graczem na rynku usług doradczych, jakim bez wątpienia jest KPMG w Polsce, to dla nas ważny krok. Niezwykle cieszy mnie także fakt, że firma, która u podstaw swojej działalności ma badanie i analizę najważniejszych trendów biznesowych, zauważa ogromny potencjał technologii low-code. Doświadczenie setek zadowolonych klientów potwierdza, że nasza platforma Webcon BPS doskonale spełnia wymagania stawiane narzędziom tej klasy i skutecznie adresuje potrzeby firm w zakresie zwinnego dostarczania aplikacji biznesowych automatyzujących procesy, które podnoszą efektywność organizacji i pozwalają lepiej sterować ich rozwojem w przyszłości. – podkreśla Radosław Putek, prezes zarządu Webcon.

KPMG w Polsce wspiera firmy na każdym etapie cyfrowej transformacji. Wiedzę i doświadczenie biznesowe oraz sektorowe z różnych dziedzin eksperci wykorzystują wdrażając u klientów technologie wspierające wzrost ich przedsiębiorstw, m.in. rozwiązania chmurowe, robotyzację procesów (RPA), systemy Business Intelligence, zaawansowaną analitykę danych, AI, rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa czy aplikacje biznesowe (ERP, CRM). Platforma low-code od Webcon wzmacnia ofertę KPMG w obszarze automatyzacji i cyfryzacji procesów biznesowych. KPMG będzie odpowiedzialne za kompleksową implementację platformy u klientów zainteresowanych dedykowanymi aplikacjami na poziomie różnych obszarów biznesowych lub całych przedsiębiorstw.

Współpraca podjęta z Webcon w zakresie wykorzystania platformy low-code podczas realizacji projektów dla naszych klientów stanowi odpowiedź na szybki rozwój popularności dedykowanych aplikacji do automatyzacji i zwiększania efektywności procesów biznesowych oraz dzięki temu zwiększania Customer & Employee Experience. Z przeprowadzonego przez KPMG globalnego badania wynika, że już 60% ankietowanych menedżerów ocenia rozwój platform low-code jako kluczowy dla wyników ich firm, zarówno z operacyjnego, jak i strategicznego punktu widzenia. Platforma naszego nowego partnera pozwoli nam jeszcze skuteczniej wspierać naszych klientów w drodze do cyfrowej transformacji – mówi Jan Karasek, Partner w Dziale Doradztwa Biznesowego w KPMG w Polsce.

Webcon i KPMG obok współpracy biznesowej, deklarują również wspólne zaangażowanie merytoryczne w edukowanie rynku na temat wykorzystania technologii low-code do automatyzacji procesów biznesowych w firmach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments