Po sukcesie The Last Case of Benedict Fox na targach Gamescom w Kolonii i PAX w Seattle, krakowskie studio Plot Twist szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem autorski projekt zostanie zaprezentowany na Targach EGX w Londynie (22-25 września). Do tej pory gra spotyka się z ogromnym zainteresowaniem krytyków, graczy i mediów. Tytuł został okrzyknięty najbardziej oczekiwaną grą na Xbox-a. Premiera planowana jest wiosną 2023 roku. 

Udział w najważniejszych wydarzeniach branżowych, takich jak Gamescom, czy PAX dało nam bardzo cenne informacje o tym, jak gracze odbierają naszą grę. Zebraliśmy fantastyczny feedback, dzięki któremu doskonale wiemy, jakie są oczekiwania względem naszej produkcji. Na tym nie koniec, nasz następny przystanek to EGX London, gdzie ponownie zaprezentujemy The Last Case of Benedict Fox. Liczymy, że także po tym evencie wishlista tytułu znacząco się powiększy. – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Targi EGX w Londynie są uznawane w branży gamedev za jeden z najciekawszych eventów dedykowanych elektronicznej rozrywce.

 Gracze doceniają przede wszystkim stworzony przez nas styl rozrywki, rozbudowany gameplay, czy niecodzienne mechaniki. Więcej na ten temat opowiedziałem podczas panelu o grach indie na PAX West. Jednym z rozmówców był Reggie Fils-Aimé, były prezes i dyrektor zarządzający Nintendo of America. – dodaje Bartłomiej Lesiakowski, dyrektor kreatywny Plot Twist.

Premiera The Last Case of Benedict Fox planowana jest wiosną 2023 roku. Gra będzie dostępna w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Wydawcą projektu jest Rogue Games.  Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments