ISI Emerging Markets Group ogłosiło zakup firmy REDD Intelligence, dostawcy informacji i analiz dotyczących wysokodochodowych, najważniejszych zdarzeń na rynkach wschodzących. Przejęcie pozwoli ISI na bardziej wszechstronne podejście do makroekonomii rynków rozwijających się, wiedzy na temat przemysłu i przedsiębiorstw, jak również na wykorzystanie informacji pochodzących z narzędzi finansowych na temat rynków o stałym dochodzie. Wzrośnie też skala działań ISI w sektorach: bankowym, zarządzania aktywami i funduszami hedgingowymi.

Od początku swojej działalności REDD koncentrował się na najnowszych wiadomościach i analizach rynków wschodzących, jednocześnie dbając o wysoką jakość dostarczanych informacji. Firma współpracowała z lokalnymi ekspertami w Ameryce Południowej, Europie Środkowej i Wschodniej oraz Azji umożliwiając społecznościom inwestorów i tradingowym wykorzystywanie okazji, gdy te się pojawią. To podejście odpowiada wizji ISI Emerging Markets Group, która również polega na wiedzy specjalistów z danego regionu, ich ekspertyzie oraz sieci kontaktów. Dzięki temu organizacja zdobywa trudne do pozyskania, wiarygodne i wyczerpujące dane makroekonomiczne oraz przemysłowe, które są następnie publikowane na platformach CEIC i EMIS.

REDD wciąż będzie działać pod obecną marką. Firma wykorzysta platformę ISI, połączone zasoby danych i możliwości analityczne grupy, aby uzyskać dostęp do nowych rynków i stymulować innowacje produktowe, jeszcze bardziej przyspieszając rozwój organizacji.

Bardzo miło mi powitać Valerię, Gabriela i Flavię oraz cały zespół REDD w rodzinie ISI. Obie firmy dzielą niezwykły zestaw cech: opracowując materiały na temat rynków wschodzących, wykorzystują wiedzę lokalnych ekspertów, korzystają tylko z modelu subskrypcyjnego i dostarczają najlepsze możliwe informacje szerokiemu gronu klientów zarówno z rynków rozwiniętych, jak i rozwijających się na całym świecie. REDD wnosi obszerną wiedzę fachową i treści w zakresie rynku długów zagrożonych, jeszcze bardziej wzmacniając pozycję ISI jako zaufanego źródła informacji. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z naszymi nowymi kolegami na kolejnym etapie rozwoju ISI. – powiedział Steve Pulley, CEO w ISI Emerging Markets Group.

Jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie stwarza ta umowa. Doświadczenie ekspertów REDD w zakresie analiz uwzględniających najważniejsze zdarzenia na rynkach wschodzących doskonale współgra z rozpoznawalną marką ISI Emerging Markets, jako eksperta w obszarze danych przemysłowych, firmowych, finansowych i ekonomicznych. To połączenie pozwoli nam wypracować dodatkowe, unikalne i niezbędne usługi dla odbiorców z całego świata” – tłumaczy Valeria Morozovsky Girimonte, CEO w REDD Intelligence.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments