Firma Nextbase, globalny lider w dziedzinie technologii kamer samochodowych, zapowiedziała dziś wprowadzenie do swojej oferty pierwszą naprawdę inteligentną kamerę samochodową Nextbase iQ, która w pełni wykorzystuje łączność sieciową oraz sztuczną inteligencję.

Nextbase iQ to zapowiedź nowej generacji technologii do samochodów połączonych z Internetem, dzięki której pojazd jest inteligentniejszy i bezpieczniejszy, a jazda bardziej komfortowa. Ten przełomowy produkt Nextbase wykracza poza kategorię kamer samochodowych, wykorzystując najnowszy potencjał sztucznej inteligencji i oferując dostęp w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca oraz w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji iQ.

Netxbase iQ zapewnia użytkownikom wszystkie funkcje, których mogą oczekiwać od najlepszych domowych systemów monitoringowych — ale tym razem w samochodzie. Kierowcy mogą korzystać z licznych funkcji, takich jak odbieranie alarmów w czasie rzeczywistym i uzyskiwanie dostępu do nagrań wideo ze zdarzeń, nawet kiedy nie są przy samochodzie.

Nextbase iQ nie ma sobie równych na rynku. Przez ponad dwa lata opracowywaliśmy od podstaw nowe wcielenie kamery samochodowej i stworzyliśmy pierwszą na świecie prawdziwie inteligentną kamerę samochodową, która wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz łączność z chmurą, by zapewniać kierowcom poczucie pełnego bezpieczeństwa. Żaden dotychczasowy inteligentny produkt do samochodu łączącego się z siecią nie oferował aż tylu korzyści. Udoskonaliliśmy funkcjonalność naszych — i tak już najlepszych w tej klasie — kamer samochodowych i wzbogaciliśmy ją o niespotykaną dotychczas technologię pomagającą kierowcom zarówno w drodze, jak i poza pojazdem. — mówi Richard Browning, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Nextbase. 

Ewolucja technologii postępuje szybciej niż cykl rozwoju pojazdów. W związku z tym Nextbase oferuje technologie zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i samochodu oraz ułatwiające jazdę, w tym niezrównaną funkcjonalność kamery samochodowej, których próżno szukać w znakomitej większości pojazdów na całym świecie. Nextbase iQ to gwarancja większej inteligencji i bezpieczeństwa dla każdego kierowcy i samochodu.

Nextbase iQ oferuje najlepszą na świecie technologię wideo o rozdzielczości 4K z wykorzystaniem trzech kamer, która umożliwia rejestrowanie obrazu na zewnątrz i wewnątrz samochodu oraz zapewnia dostęp do nagrań w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie, a także przesyła powiadomienia. Na zupełnie nowy design Nextbase iQ wpłynęły wyniki szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych mających na celu uzyskiwanie najlepszej w branży jakości obrazu oraz widoków monitorowania samochodu.

Na drogach coraz częściej dochodzi do niepożądanych sytuacji, takich jak przejawy agresji czy kontrole policyjne, które zwiększają obawy kierowców. Nextbase iQ oferuje w związku z tym Tryb świadka — aktywowaną głosowo i błyskawicznie funkcję nagrywania, która automatycznie zapisuje obraz w chmurze i udostępnia go kontaktom alarmowym lub innym wyznaczonym osobom (np. współmałżonkowi albo rodzicowi) w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kierowca nie musi się już nigdy mierzyć ze stresującą sytuacją w pojedynkę.

Spośród innych funkcji wyróżniających Nextbase iQ warto wymienić:

Technologie NXT

W celu ochrony kierowców, pasażerów i pojazdów zastosowano w Nextbase iQ liczne, oczekujące na patenty technologie Nextbase NXT wykorzystujące sztuczną inteligencję i łączność z chmurą.

• Dostęp w czasie rzeczywistym w dowolnej chwili i miejscu

• Spatial Awareness Technology (technologia orientacji przestrzennej) — specjalnie zaprojektowana pod kątem tego zastosowania sztuczna inteligencja, która przewiduje i rejestruje zdarzenia bez względu na to, czy użytkownicy są w samochodzie, czy poza nim.

• Szybkie i niezawodne połączenie z chmurą przy użyciu dwóch rodzajów łączności: NXT Dual Link Wi-Fi i 4G

• Ultradokładne wyznaczanie pozycji przy użyciu satelitów GPS umożliwiające szybkie i wygodne śledzenie pojazdu.

Wspomaganie kierowcy

Nextbase iQ wyznacza nowy etap ewolucji najlepszej na świecie funkcjonalności kamery samochodowej obsługiwanej bez używania rąk.

• Jedyny na świecie system trzech kamer wideo działających na podczerwień z rozdzielczością 4K rejestruje w dzień i w nocy obraz o rozdzielczości 4K z przodu oraz 1440p z tyłu i wewnątrz pojazdu.

• Witness Mode (tryb świadka) umożliwia natychmiastowe, aktywowane głosowo nagrywanie bez używania rąk, przesyłanie nagrań do chmury i ich udostępnianie — dzięki temu kierowcy w najtrudniejszych chwilach mogą polegać na bezpiecznym materiale dowodowym.

• Live View (widok na żywo) zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do samochodowego systemu kamer z dowolnego miejsca na świecie.

• Native Voice Control (natywny system sterowania głosowego) umożliwia kierowcom szybkie, intuicyjne i precyzyjne wydawanie poleceń sterujących różnymi funkcjami bez odrywania rąk od kierownicy, a oczu od drogi.

• Valet Mode (tryb obsługi) umożliwia ustawienie różnych alarmów informujących właściciela pojazdu o pewnych sytuacjach po przekazaniu samochodu innym osobom, na przykład obsłudze parkingu czy warsztatu albo dziecku czy znajomemu.

Bezpieczeństwo kierowcy

Inteligentna, połączona z Internetem i przewidująca technologia zapewnia podczas podróży bezpieczeństwo takie jak w monitorowanym budynku.

• NXT Video przy użyciu wielokrotnie nagradzanego systemu rejestracji wideo przy słabym oświetleniu precyzyjnie nagrywa tablice rejestracyjne, znaki drogowe oraz inne decydujące szczegóły w razie zdarzenia wewnątrz albo na zewnątrz pojazdu

• Roadwatch AI wykorzystuje sztuczną inteligencję do monitorowania w czasie rzeczywistym szybkości i trajektorii innych pojazdów

• Emergency SOS (ESOS) — Nextbase to jedyna marka kamer samochodowych, które, począwszy od serii 2, automatycznie powiadamiają służby ratunkowe, przekazując dane lokalizacji i inne ważne informacje w razie poważnego wypadku

• Driver Aware (DMS) to inteligentny system monitorowania kierowcy zapobiegający rozproszeniu uwagi lub przysypianiu podczas jazdy

• Vehicle Aware (ADAS) to zaawansowany system asysty kierowcy, który monitoruje drogę i samochody z przodu, ostrzegając przed zagrożeniami ze strony pojazdów i pieszych przy użyciu technologii orientacji przestrzennej Nextbase Spatial Awareness Technology

Bezpieczeństwo pojazdu

Za pośrednictwem aplikacji Nextbase iQ kierowcy mogą odbierać w czasie rzeczywistym alarmy i uzyskiwać dostęp do wideo, będąc poza samochodem.

• Monitorowanie w czasie rzeczywistym przy użyciu ultradokładnego sygnalizatora GPS oraz zsynchronizowanego wideo w czasie rzeczywistym

• Smart Sense Parking z technologią orientacji przestrzennej Nextbase Spatial Awareness Technology i sztuczną inteligencją rejestruje krytyczne chwile przed zdarzeniami i po ich wystąpieniu oraz umożliwia dostrojenie do sytuacji w celu zmaksymalizowania bezpieczeństwa i zminimalizowania niedogodności. Inteligentny system monitoruje otoczenie, w tym pojazdy, pieszych i rowerzystów, oraz powiadamia kierowców w czasie rzeczywistym o konieczności obserwacji i działania.

• Za pośrednictwem aplikacji Nextbase iQ kierowcy znajdujący się poza samochodem mogą odbierać natychmiastowe powiadomienia o zdarzeniach ze zdjęciami.

Nextbase iQ nie stanowi jedynie rozszerzenia funkcjonalności kamery do samochodu — to zupełnie nowa kategoria inteligentnej, połączonej z Internetem technologii samochodowej. Wyposażamy wszystkie samochody w funkcje bezpieczeństwa i asysty kierowcy, które wykraczają poza możliwości najnowszych modeli pojazdów. Wydajny chipset Ambarella ze sztuczną inteligencją umożliwia nam ciągłe wprowadzanie kolejnych przełomowych aktualizacji za pośrednictwem chmury, dzięki czemu kierowcy będą korzystać z najnowszych funkcji bezpieczeństwa przez całe lata. — mówi Richard Browning.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
boczek
boczek
2 lat temu

ciekawe ile będzie kosztowała. za 4K kamerę z gps t10 lamax placiłem 550zł niedawno. to ile to cacko będzie kosztowało… 🙂

Krystian
Krystian
3 miesięcy temu

Boczek kamera 500$, w sumie nie dużo jak za tak bogatą ofertę i wysoką jakość nagrywania, dla mnie to jednak przerost formy nad treścią, nie używałbym wszystkiego. W supełności mi wystarcza mój stary dobry Truecam. Ważne że nagrywa, ja rozczytam tablice, GPS podpowie o radarach…