Zasady zrównoważonego rozwoju, opartego na nowej polityce ESG, wprowadza do swojej strategii działania MCI Capital, największy regionalny fundusz private equity specjalizujący się w inwestycjach w spółki z obszaru gospodarki cyfrowej.

Wszystkie decyzje inwestycyjne będą analizowane i oceniane pod kątem tego, jak działalność inwestycyjna funduszu wpływa na środowisko naturalne czy kwestie społeczne. Fundusz chce promować działania zmierzające do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia efektywności zużycia energii i zasobów naturalnych oraz ekonomii zrównoważonego rozwoju (circular economy).

Zarząd MCI jest przekonany, że naszym zadaniem jest wspieranie przedsiębiorców i przedsiębiorstw, którzy widzą swój cel dalej niż wyłącznie realizacja planów finansowych i jako fundament traktują bezpieczeństwo środowiska naturalnego i poszanowanie społeczeństwa, na które ich działalność może mieć wpływ – mówi Maciej Kowalski, senior partner w MCI (na zdjęciu).

Przyjęta przez MCI strategia ESG została stworzona przy uwzględnieniu „Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ” oraz standardów opracowanych przez International Finance Corporation dotyczących kwestii środowiskowych i społecznych. Wzięto również pod uwagę ostatnie rekomendacje grupy zadaniowej (przewodniczy jej Michael Bloomberg) ds. ujawniania informacji finansowych związanych z klimatem (Task Force on Climate-related Financial Disclosures), prowadzono również dyskusje z ekspertami w zakresie pomiaru, planowania i realizacji celów ESG.

Nasze bogate doświadczenie w inwestycjach cyfrowych pokazuje nam jak bardzo cyfryzacja wspiera budowanie zrównoważonego przedsiębiorstwa. Widzimy, że można być dobrym i jednocześnie maksymalizować zwrot. Mamy nadzieje, że wkrótce wszystkie fundusze w naszym regionie będą funkcjonowały w oparciu o zasady ESG – dodaje Kowalski.

Zaangażowanie przedsiębiorstw w ESG staje się coraz ważniejsze na globalnym rynku finansowym. Funkcjonują rankingi i indeksy ESG spośród których warto wymienić Bloomberg GEI, FTSE Russell ESG oraz MSCI ESG. Bloomberg prognozuje, że w 2025 r. aktywa funduszy inwestujących z uwzględnieniem zasad ESG będą warte 53 biliony USD – jedną trzecią wartości wszystkich funduszy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments