Bentley ogłosił pierwszą w Polsce edycję turnieju Bentley Golf Invitational. Zawody odbędą się na polu Sand Valley Golf Resort, uznawanym za najlepsze w Europie. Wśród atrakcji wydarzenia jest pokaz historycznych samochodów marki Bentley. Wydarzenie będzie mieć miejsce w dniach 30-31 sierpnia.

Brytyjska marka organizuje pierwszą w Polsce edycję autorskiego turnieju Bentley Golf Invitational. Od 30 sierpnia uczestnicy zawodów zmierzą się w Sand Valley Golf Resort, uznawanym przez Golf World za jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa w Europie. Przez dwa dni turnieju gracze wezmą udział w indywidualnych rozgrywkach w kategorii stableford netto na osiemnastu dołkach w trzech grupach handicapowych. Zgodnie z założeniami organizatorów wydarzenie ma zapewnić unikalne doświadczenia sportowe oraz motoryzacyjne klientom i fanom marki.

Bentley Invitational

„Formuła invitational, czyli uczestnictwa za zaproszeniem, pozwoli nam zapewnić jak najwyższy poziom wydarzenia nie tylko pod względem sportowym, ale i wyjątkowej atmosfery turnieju – mówi Piotr Jędrach, dyrektor salonów Bentley Warszawa i Bentley Katowice. – Zależy nam, by Bentley Golf Invitational stał się wzorem pod względem luksusu, wysublimowania i radości z gry w golfa.

Najwyższa jakość i wyjątkowe samochody

Blower Car Zero

Na terenie klubu golfowego pojawią się również wyjątkowe samochody Bentleya, które zajmują szczególne miejsce w historii marki. Wśród już potwierdzonych modeli znalazły się zrekonstruowany przez zespół Mulliner Bentley Blower, który wygrał słynny wyścig Le Mans w 1924 roku, oraz Bentley Speed 8, który zwyciężał w tym wyścigu w latach 2001-2003. 

Blower Car Zero

Bentley Mulliner ukończył prototyp przedwojennego modelu Blower. Blower Continuation Series to pierwszy na świecie projekt kontynuacji przedwojennej serii. Powstanie jedynie 12 egzemplarzy klienckich samochodu. Każdy egzemplarz to niemal 2000 ręcznie składanych elementów. Prototyp przejdzie serię testów trwałościowych i wytrzymałościowych, w tym przejazdu z maksymalną prędkością.

Bentley od lat wspiera ten szlachetny sport w różnych częściach świata. Tym bardziej cieszy nas, że kolejne wydarzenie będzie mieć miejsce właśnie w Polsce i to na jednych z najlepszych pól w całej Europie – stwierdza Piotr Jędrach. – Zależy nam, by goście poczuli ten wymiar luksusu i ekskluzywności, który od ponad stu lat kojarzy się z naszą marką.

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments