Rafał Raczyński, CEO iBuyers

iBuyers chce zrobić rewolucję na „skostniałym” rynku nieruchomości, wprowadzając nowe podejście do procesu zakupu i sprzedaży domów oraz mieszkań, całkowicie online.

Dzięki innowacyjnemu portalowi zakupowemu, klient może znacznie przyspieszyć proces sprzedaży swojej nieruchomości i obniżyć koszty z tym związane. Okres kryzysu gospodarczego charakteryzuje się czasowymi spadkami cen nieruchomości. Dla sprzedających szybkość dokonania transakcji zaczyna odgrywać znaczącą rolę, gdyż muszą się liczyć ze spadkami cen z miesiąca na miesiąc.

Jednocześnie kupujących na rynku również brakuje, ze względu na mniejszą dostępność kredytów hipotecznych w tym czasie. Szybka wycena i generalnie czas przeprowadzenia transakcji kupna to mocna strona projektu iBuyers, która pozwala zminimalizować ryzyko utraty wartości przez nieruchomości.

iBuying jest znanym i popularnym trendem w USA już od kilku lat i stanowi zmianę w podejściu do procesu zakupu i sprzedaży nieruchomości, oferując prostą i wygodną alternatywę dla sprzedaży tradycyjnej. Usługa zwalnia klientów z konieczności przygotowania nieruchomości do sprzedaży, prowadzenia remontu czy uciążliwego procesu umawiania i prezentacji lokalu potencjalnym kupującym.

Tradycyjny proces sprzedaży nieruchomości trwa średnio 120 dni, natomiast iBuyers pomaga skrócić go nawet do 7 dni. Sprzedaż nieruchomości poprzez platformę iBuyers pozwala ominąć najbardziej kłopotliwą część całego procesu, czyli prezentację, papierologię oraz miesiące niepewności.

Sam proces można opisać w 4 krokach:
1. Klient wypełnia prosty formularz, wpisując dane o swojej nieruchomości,
a w ciągu maksymalnie 24h otrzymuje wstępną ofertę odkupu
2. Akceptacja oferty wstępnej i umówienie się na wizytację nieruchomości
3. Po wizytacji, klientowi przedstawiana jest finalna oferta odkupu
4. Po jej akceptacji, klient otrzymuje pieniądze na konto nawet w ciągu 7 dni

Korzyści dla sprzedającego to przede wszystkim szybki czas dokonania transakcji i wygoda – wszelkie formalności są dokonywane przez iBuyers. Sprzedający nie musi remontować mieszkania, odpowiednio urządzać, przygotowywać oferty i przyjmować potencjalnych kupujących. Jednocześnie może skorzystać z pomocy iBuyers przy przeprowadzce lub poszukiwaniu nowego mieszkania.

Oferta iBuyers opiera się na analizie danych dostępnych w bazach danych transakcyjnych oraz algorytmach data mining i machine learning. Algorytm wyliczający wartość nieruchomości oraz sprawdzony zespół (ekipa remontowa, prawnik, projektant) pozwalają zwiększyć efektywność działania poprzez niższe koszty i szybszą obsługę klientów (szczególnie w procesie wyceny). Niższe koszty i doświadczenie pozwalają uzyskać większe stopy zwrotu na sprzedaży nieruchomości.

Jednym z dużych atutów iBuyers jest także własna ekipa remontowo-wykończeniowa, która przekształciła już ponad 2700 m2 pow. biurowej i mieszkalnej w lokale o najwyższym standardzie użytkowym oraz nowoczesnym designie.

iBuyers jest marką spółki działającej w branży nieruchomości, reprezentującej grupę inwestorów aktywnych na tym rynku. Wszelkie transakcje kupna/sprzedaży dokonywane są za pośrednictwem kancelarii notarialnych. iBuyers obecnie działa na rynku łódzkim, ale planuje ekspansję na inne duże miasta w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments