SimFabric ma umowę z Nacon wartą 8,2 mln zł

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, podpisał dwustronną umowę o wartości 8,2 mln zł z koncernem Nacon – globalnym producentem i dystrybutorem gier, filmów i oprogramowania, podała spółka.

Zgodnie z warunkami umowy, Nacon, z siedzibą w Lesquin we Francji, uzyskał 50 % praw autorskich do jednej z gier SimFabric S.A. i zobowiązał się do wydania gry na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Podpisana umowa to kolejny krok spółki do przejścia na główny parkiet GPW oraz opracowania politykidywidendowej w 2021 roku.

 Z dumą ogłaszamy zawarcie umowy i rozpoczęcie współpracy z kolejnym globalnym partnerem – firmą Nacon. Koncern stał się właścicielem 50 % praw do jednej z naszych gier, zajmie się jej wydaniem na komputery PC, konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Umowa zobowiązuje też Nacon do sprzedaży, związanych z nią działań marketingowych i dystrybucji gry na całym świecie. W tej chwili gra, będąca przedmiotem umowy musi pozostać tajemnicą. Szczegóły ogłosimy przy okazji uruchamiania światowej kampanii promocyjnej i marketingowej przez koncern Nacon – wyjaśnia Julia Leszczyńska, Prezes SimFabric.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SimFabric dokapitalizował spółki zależne

SimFabric z umowami e-learningowymi

SimFabric o oczekiwaniach wobec House Designer

Dodatkowo, umowa obejmuje plany dalszej współpracy w celu wydania wydania gry na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X, a także kontynuację współpracy w ramach serii dodatków i DLC. Premiera gry na komputery PC oraz konsole planowana jest na 2022 rok. Podpisanie umowy wiąże się z wynagrodzeniem zaliczkowym dla SimFabric S.A. o wartości 8,2 mln zł.

Umowa z koncernem Nacon, to kolejny, po podpisanej w kwietniu umowie z Koch Media gmbH, duży krok w historii spółki. Podpisany kontrakt znacząco przyczyni się do przejścia SimFabric S.A. na główny parkiet GPW, a także pomoże w opracowaniu polityki dywidendowej w roku 2021. Cieszymy się, że z powodzeniem realizujemy założenia przyjętej strategii, opartej na pięciu głównych filarach: produkcji i wydawnictwie własnych tytułów gier, portingu, działalności w segmencie mobilnym, działalności badawczo-rozwojowej, produkcji symulatorów na gogle wirtualne rzeczywistości – dodaje Julia Leszczyńska.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
16 dni temu

Brawo SimFabric! Bardzo dobre posunięcie, oby więcej tak dobrych wiadomości.

Bartosz
Bartosz
15 dni temu

SimFabric wciąż zaskakuje swoich graczy, to świetny krok.

Damian
Damian
13 dni temu

Świetnie SimFabric! Ta umowa z pewnością pozwoli Wam realizować jeszcze lepsze projekty.

Jan
Jan
10 dni temu

SimFabric to spółka, która prężnie działa nad projektami i swoim rozwojem.