SimFabric ma umowę z Nacon wartą 8,2 mln zł

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, podpisał dwustronną umowę o wartości 8,2 mln zł z koncernem Nacon – globalnym producentem i dystrybutorem gier, filmów i oprogramowania, podała spółka.

Zgodnie z warunkami umowy, Nacon, z siedzibą w Lesquin we Francji, uzyskał 50 % praw autorskich do jednej z gier SimFabric S.A. i zobowiązał się do wydania gry na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Podpisana umowa to kolejny krok spółki do przejścia na główny parkiet GPW oraz opracowania politykidywidendowej w 2021 roku.

 Z dumą ogłaszamy zawarcie umowy i rozpoczęcie współpracy z kolejnym globalnym partnerem – firmą Nacon. Koncern stał się właścicielem 50 % praw do jednej z naszych gier, zajmie się jej wydaniem na komputery PC, konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Umowa zobowiązuje też Nacon do sprzedaży, związanych z nią działań marketingowych i dystrybucji gry na całym świecie. W tej chwili gra, będąca przedmiotem umowy musi pozostać tajemnicą. Szczegóły ogłosimy przy okazji uruchamiania światowej kampanii promocyjnej i marketingowej przez koncern Nacon – wyjaśnia Julia Leszczyńska, Prezes SimFabric.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SimFabric dokapitalizował spółki zależne

SimFabric z umowami e-learningowymi

SimFabric o oczekiwaniach wobec House Designer

Dodatkowo, umowa obejmuje plany dalszej współpracy w celu wydania wydania gry na konsole nowej generacji: PS5 oraz Xbox Series X, a także kontynuację współpracy w ramach serii dodatków i DLC. Premiera gry na komputery PC oraz konsole planowana jest na 2022 rok. Podpisanie umowy wiąże się z wynagrodzeniem zaliczkowym dla SimFabric S.A. o wartości 8,2 mln zł.

Umowa z koncernem Nacon, to kolejny, po podpisanej w kwietniu umowie z Koch Media gmbH, duży krok w historii spółki. Podpisany kontrakt znacząco przyczyni się do przejścia SimFabric S.A. na główny parkiet GPW, a także pomoże w opracowaniu polityki dywidendowej w roku 2021. Cieszymy się, że z powodzeniem realizujemy założenia przyjętej strategii, opartej na pięciu głównych filarach: produkcji i wydawnictwie własnych tytułów gier, portingu, działalności w segmencie mobilnym, działalności badawczo-rozwojowej, produkcji symulatorów na gogle wirtualne rzeczywistości – dodaje Julia Leszczyńska.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
4 miesięcy temu

Brawo SimFabric! Bardzo dobre posunięcie, oby więcej tak dobrych wiadomości.

Bartosz
Bartosz
4 miesięcy temu

SimFabric wciąż zaskakuje swoich graczy, to świetny krok.

Damian
Damian
4 miesięcy temu

Świetnie SimFabric! Ta umowa z pewnością pozwoli Wam realizować jeszcze lepsze projekty.

Jan
Jan
4 miesięcy temu

SimFabric to spółka, która prężnie działa nad projektami i swoim rozwojem.