Oferta SimFabric zwyciężyła w 4 przetargach na stworzenie i rozwijanie materiałów e-learningowych ogłoszonych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju.

Działania z obszaru B+R to jeden z filarów działalności SimFabric. Podpisane w wyniku wygranych przetargów umowy pozwoliły zwiększyć portfel zamówień B+R spółki o 1.36 mln zł. 

Przedmiotem czwartej, podpisanej 21 października, umowy jest kierowanie platformą
e-podręczników z języka polskiego. Pozostałe umowy dotyczą: usług programistycznych na potrzeby opracowania e-materiałów z języka polskiego oraz opracowanie animacji
i materiałów graficznych (w tym grafik 3D) na potrzeby stworzenia wysokiej jakości materiałów e-dydaktycznych z matematyki i informatyki.

Wszystkie materiały mają zostać dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami wzrokowymi i słuchowymi. Ich odbiorcami będą uczniowie szkół średnich: liceów ogólnokształcących oraz techników. 

„Naszym celem jest rozwój działalności B+R w obszarze usług IT i produkcji gier. W lipcu 2019 roku otworzyliśmy w Łodzi oddział SimFabric dedykowany działaniom badawczo-rozwojowym, w 2023 roku planujemy otworzyć Centrum Badawczo-Rozwojowe Space Engine Lab w Katowicach, poza tym angażujemy się w drobniejsze projekty e-learningowe” – wyjaśnia Julia Leszczyńska, prezes Zarządu SimFabric.

„Cieszymy się z wygranych przetargów i możliwości przygotowania materiałów dydaktycznych dla szkół – wpisuje się to w naszą strategię zrównoważonego rozwoju. Jest to ciekawe wyzwanie, które jako rozwijającą się w kierunku B+R firma, chętnie podejmiemy” – dodaje Julia Leszczyńska. 

Zamówienia realizowane będą w ramach II Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, EFEKTYWNE POLITYKI PUBLICZNE DLA RYNKU PRACY, GOSPODARKI I EDUKACJI, Działania 2.10 WYSOKA JAKOŚĆ SYSTEMU OŚWIATY, typ operacji Tworzenie e-podręczników i rozwijanie e-materiałów dydaktycznych towarzyszących istniejącym e-podręcznikom.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
1 rok temu

Brawo SimFabric! Taką postawę bardzo się ceni!

Adrian
Adrian
1 rok temu

Świetny krok SimFabric, to z pewnością się opłaci. Działajcie dalej!

Ilona
Ilona
1 rok temu

Według mnie to bardzo dobry krok, stawiają na nowoczesność i to się z pewnością opłaci.

Adam
Adam
1 rok temu

SimFabric wciąż prężnie działa nad nowymi projektami, oby tak dalej.

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

Z perspektywy czasu widać, jak bardzo całemu zarządowi SimFabric zależy na rozwoju i wprowadzaniu nowych technologii.

Karolina
Karolina
1 rok temu

Dzięki takim przedsięwzięciom SimFabric wspina się na sam szczyt bycia liderem na rynku. Moje gratulacje.