30 października nastąpiło zwiększenie kapitału zakładowego dwóch spółek zależnych SimFabric – jednego z liderów na polskim rynku produkcji, portowania i wydawania gier komputerowych.

Spółka MobileFabric zwiększyła kapitał zakładowy do kwoty 131 tys. zł, spółka VRFabric S.A. do 120,3 tys. zł. Podwyższenie kapitału zakładowego spółek nastąpiło w wyniku emisji 210 tys. akcji serii C w przypadku pierwszej spółki i 203 tys. akcji serii B w przypadku drugiej. Cena emisyjna dla obu Spółek wynosi 17 złotych za akcję. Łączna kwota emisji w obu Spółkach wyniosła 7 milionów złotych, a aktualna kapitalizacja po emisji przekracza w każdej z nich 20 milionów złotych.

Działalność MobileFabric S.A., spółki zależnej notowanej na New Connect spółki SimFabric S.A., koncentruje się na rozwoju gier na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, a także na portowaniu gier stworzonych przez SimFabric na urządzenia mobilne. Pierwszą projektem spółki jest wersja mobilna „Thief Simulator Mobile” – symulatora złodzieja, dostępnego wcześniej na PC i konsole.

30 października, decyzją zarządu spółki MobileFabric S.A., nastąpiło zwiększenie kapitału zakładowego o 21 tys. zł, z kwoty 110 tys. zł na 131 tys. zł. Podniesienie wartości kapitału zakładowego związane jest z emisją 210 tys. akcji na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Łącznie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 1,31 mln akcji: 1 mln – na okaziciela serii A, 100 tys. – na okaziciela serii B, 210 tys. – na okaziciela serii C.

Jeśli chodzi o drugą spółkę zależną spółki SimFabric S.A. – VRFabric S.A., zajmuje się ona produkcją gier z gatunku symulatorów na gogle wirtualnej rzeczywistości, a także portingiem gier na urządzenia VR. Pierwszym projektem VRFabric S.A. będzie symulator napraw pociągów „Train Mechanic Simulator VR”. W planach spółki jest portowanie na urządzenia VR czterech gier z portfolio SimFabric: „Moon Village VR”, „Flipper Mechanic Simulator VR”, „Mushrooms: Forest Walker VR” oraz horroru psychologicznego „Cthulhu: Books of Ancients VR”.

VRFabric S.A. także zwiększyło swój kapitał zakładowy 30 października. Decyzją zarządu wzrósł on o 20,3 tys. zł – z kwoty 100 tys. zł do 120,3 tys. zł. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpiło w wyniku emisji 203 tys. akcji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Łącznie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 1,203 mln akcji: 1 mln – na okaziciela serii A, 203 tys. – na okaziciela serii B, 210 tys. – na okaziciela serii C.

Wyemitowane akcje obydwu spółek obejmowane są przez Fundusz ASI Gaming Investment Group oraz inwestorów indywidualnych.

Zdecydowaliśmy się utworzyć spółki MobileFabric S.A i VRFabric S.A. by realizować dwa ważne filary naszej działalności: rozwój gier na urządzenia mobilne oraz rozwój gamingu w obszarze VR. Jest to związane z naszą długofalową strategią budowy konglomeratu do obsługi różnych zakresów tworzenia gier i pozwala na większy udział zainteresowanych inwestorów. Obydwie spółki od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. W przypadku MobileFabric mieliśmy chętnych na nabycie akcji jeszcze zanim oficjalnie powołaliśmy ją do życia. Zainteresowanie akcjonariuszy utwierdza nas w przekonaniu, że stworzenie MobileFabric i VRFabric było dobrą decyzją biznesową i przekonuje o zasadności przeprowadzenia kolejnych emisji, a także intensywnego przygotowania do przyszłorocznych debiutów obu Spółek na giełdzie NewConnect – komentuje Julia Leszczyńska, Prezes SimFabric S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
8 miesięcy temu

Widać, że Simfabric ciągle się rozwija, oby tak dalej! Wierzę, że ten krok pozwoli Wam na realizację jeszcze lepszych projektów.

Bartosz
Bartosz
8 miesięcy temu

Od dawna przyglądam się tej spółce. SimFabric to porządna firma, która zasługuje na wielkie uznanie.

Lidia
Lidia
8 miesięcy temu

SimFabric już od dawna realizuje projekty, w których stawia na nowe technologie. Zwiększenie kapitału z pewnością pomoże im dalej się rozwijać.

Karolina
Karolina
8 miesięcy temu

Zwiększenie kapitału z pewnością pozwoli im na poszerzenie swoich możliwości. Simfabric to firma, która ma potencjał.