30 października nastąpiło zwiększenie kapitału zakładowego dwóch spółek zależnych SimFabric – jednego z liderów na polskim rynku produkcji, portowania i wydawania gier komputerowych.

Spółka MobileFabric zwiększyła kapitał zakładowy do kwoty 131 tys. zł, spółka VRFabric S.A. do 120,3 tys. zł. Podwyższenie kapitału zakładowego spółek nastąpiło w wyniku emisji 210 tys. akcji serii C w przypadku pierwszej spółki i 203 tys. akcji serii B w przypadku drugiej. Cena emisyjna dla obu Spółek wynosi 17 złotych za akcję. Łączna kwota emisji w obu Spółkach wyniosła 7 milionów złotych, a aktualna kapitalizacja po emisji przekracza w każdej z nich 20 milionów złotych.

Działalność MobileFabric S.A., spółki zależnej notowanej na New Connect spółki SimFabric S.A., koncentruje się na rozwoju gier na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, a także na portowaniu gier stworzonych przez SimFabric na urządzenia mobilne. Pierwszą projektem spółki jest wersja mobilna „Thief Simulator Mobile” – symulatora złodzieja, dostępnego wcześniej na PC i konsole.

30 października, decyzją zarządu spółki MobileFabric S.A., nastąpiło zwiększenie kapitału zakładowego o 21 tys. zł, z kwoty 110 tys. zł na 131 tys. zł. Podniesienie wartości kapitału zakładowego związane jest z emisją 210 tys. akcji na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Łącznie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 1,31 mln akcji: 1 mln – na okaziciela serii A, 100 tys. – na okaziciela serii B, 210 tys. – na okaziciela serii C.

Jeśli chodzi o drugą spółkę zależną spółki SimFabric S.A. – VRFabric S.A., zajmuje się ona produkcją gier z gatunku symulatorów na gogle wirtualnej rzeczywistości, a także portingiem gier na urządzenia VR. Pierwszym projektem VRFabric S.A. będzie symulator napraw pociągów „Train Mechanic Simulator VR”. W planach spółki jest portowanie na urządzenia VR czterech gier z portfolio SimFabric: „Moon Village VR”, „Flipper Mechanic Simulator VR”, „Mushrooms: Forest Walker VR” oraz horroru psychologicznego „Cthulhu: Books of Ancients VR”.

VRFabric S.A. także zwiększyło swój kapitał zakładowy 30 października. Decyzją zarządu wzrósł on o 20,3 tys. zł – z kwoty 100 tys. zł do 120,3 tys. zł. Podwyższenie kapitału zakładowego spółki nastąpiło w wyniku emisji 203 tys. akcji na okaziciela serii B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Łącznie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 1,203 mln akcji: 1 mln – na okaziciela serii A, 203 tys. – na okaziciela serii B, 210 tys. – na okaziciela serii C.

Wyemitowane akcje obydwu spółek obejmowane są przez Fundusz ASI Gaming Investment Group oraz inwestorów indywidualnych.

Zdecydowaliśmy się utworzyć spółki MobileFabric S.A i VRFabric S.A. by realizować dwa ważne filary naszej działalności: rozwój gier na urządzenia mobilne oraz rozwój gamingu w obszarze VR. Jest to związane z naszą długofalową strategią budowy konglomeratu do obsługi różnych zakresów tworzenia gier i pozwala na większy udział zainteresowanych inwestorów. Obydwie spółki od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem. W przypadku MobileFabric mieliśmy chętnych na nabycie akcji jeszcze zanim oficjalnie powołaliśmy ją do życia. Zainteresowanie akcjonariuszy utwierdza nas w przekonaniu, że stworzenie MobileFabric i VRFabric było dobrą decyzją biznesową i przekonuje o zasadności przeprowadzenia kolejnych emisji, a także intensywnego przygotowania do przyszłorocznych debiutów obu Spółek na giełdzie NewConnect – komentuje Julia Leszczyńska, Prezes SimFabric S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
25 dni temu

Widać, że Simfabric ciągle się rozwija, oby tak dalej! Wierzę, że ten krok pozwoli Wam na realizację jeszcze lepszych projektów.

Bartosz
Bartosz
24 dni temu

Od dawna przyglądam się tej spółce. SimFabric to porządna firma, która zasługuje na wielkie uznanie.

Lidia
Lidia
20 dni temu

SimFabric już od dawna realizuje projekty, w których stawia na nowe technologie. Zwiększenie kapitału z pewnością pomoże im dalej się rozwijać.

Karolina
Karolina
17 dni temu

Zwiększenie kapitału z pewnością pozwoli im na poszerzenie swoich możliwości. Simfabric to firma, która ma potencjał.