Colt Technology Services, czołowy dostawca elastycznych rozwiązań w zakresie łączności o dużej przepustowości, oraz Atman, lider polskiego rynku centrów danych i operator telekomunikacyjny, ogłosili nawiązanie partnerstwa w celu umożliwienia klientom i partnerom telekomunikacyjnym zestawiania połączeń w centrach danych Atmana.

Korzystając z wiedzy firm Colt i Atman, przedsiębiorstwa w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) mogą łatwiej i szybciej dokonywać transformacji cyfrowej dzięki usługom elastycznym, szerokopasmowym i na żądanie. 

Technologia cyfrowa znajduje się w centrum obecnej debaty na temat rozwoju gospodarczego ze względu na jej szerokie zastosowanie podczas epidemii COVID-19. Niewątpliwie pandemia zwiększa skalę wdrażania nowych technologii, niemniej postęp technologiczny zmienia świat już od dwóch dekad, poczynając od poziomu życia aż po sam charakter naszej pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Chmura w Polsce: zazwyczaj od jednego dostawcy

Gwałtowne, przyspieszone przez pandemię rozprzestrzenianie się technologii spowodowało, że przedsiębiorstwa i rządy muszą dostosować się do tej sytuacji w trybie pilnym. Dzięki partnerstwu Colt i Atman będą w stanie zapewnić większe wsparcie firmom i organizacjom, również tym, które chcą rozwijać się w Europie i na świecie, oraz przedsiębiorstwom międzynarodowym pragnącym umocnić swoją obecność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wszystko to można osiągnąć poprzez podłączenie do sieci światłowodowych i centrów danych Atmana oraz połączenie z siecią Colt IQ, która łączy już ponad 29 000 budynków i 900 centrów danych na całym świecie. Niniejsze partnerstwo zmieni polski ekosystem łączności, ułatwiając połączenia między biurami korporacji i ich podmiotami zależnymi oraz wspierając strategie globalizacji firm dzięki usługom łączności na żądanie i szybkiej łączności. 

ZOBACZ TAKŻE: Colt Technology Services w chmurze z Oracle FastConnect

W ostatnich miesiącach pandemia COVID-19 wprowadziła wiele zmian i skłoniła wiele przedsiębiorstw do przyspieszenia procesu cyfrowej transformacji. Niemal z dnia na dzień musiały one zmienić sposób korzystania z sieci, kładąc większy nacisk na szybkość, stabilność i bezpieczeństwo. Dzięki tej współpracy między dwoma ważnymi dostawcami sieci firmy w regionie CEE będą mogły pewnie konkurować w tej nowej erze przy wsparciu bezpiecznej, elastycznej, skalowalnej i wysoce niezawodnej sieci.

Colt dokonał inwestycji w regionie w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, zapewniając łączność o dużej przepustowości, niezbędną do dalszego rozwoju firm. Ta ekspansja to połączenie głównych hubów w tym rejonie przy użyciu ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej. Wśród 10 połączonych miast znajdują się Kraków i Warszawa. Klienci Colt w Polsce korzystają z unikatowej, specjalnie zbudowanej, inteligentnej sieci, która jest w pełni zintegrowana z chmurą. Oznacza to łączność z 6 centrami danych w Warszawie i Krakowie, i liczba ta wzrośnie. 

ZOBACZ TAKŻE: Firmy Colt i Atos ogłaszają partnerstwo

„Strategia transformacji cyfrowej w chmurze wymaga wysoce niezawodnej sieci, która zapewnia bezpieczną łączność o dużej przepustowości, a ponadto jest skalowalna, aby sprostać korzyściom, jakie zapewniają usługi w chmurze. Partnerstwo operatorów Colt i Atman odgrywa istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności, produktywności i zaspokajaniu obecnych i przyszłych potrzeb biznesowych w całym regionie” − mówi Leszek Szczech, Sales Account Executive Poland w Colt Technology Services.

„W 2018 roku ogłosiliśmy znaczącą rozbudowę sieci Colt IQ w Europie Środkowo-Wschodniej. Region ten staje się coraz ważniejszym obszarem dla Colt i naszych klientów. Jesteśmy zdeterminowani, aby sprostać rosnącym potrzebom obsługiwanych przez nas polskich i międzynarodowych firm, które napędzają ożywienie gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej i na świecie” – dodaje Leszek Szczech.

„Pomimo trwającego globalnego kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 zapotrzebowanie na usługi w zakresie łączności, sieci i centrów danych nadal rośnie” − komentuje Justyna Lenart, Dyrektor Działu Sprzedaży Hurtowej w Atmanie.

„Partnerstwo z Colt łączy wiedzę specjalistyczną Atmana w obszarze centrów danych z najwyższej klasy rozwiązaniami Colt o wysokiej wydajności i przepustowości. Dostarczamy bardzo ważną wartość dodaną na rynku zarówno klientom biznesowym, jak i operatorom w celu przyspieszenia ożywienia gospodarczego” – dodaje Justyna Lenart. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments