Colt Technology Services w chmurze z Oracle FastConnect

Colt Technology Services, dostawca niezawodnych, szybkich rozwiązań łączności, członek Gold Partner Oracle PartnerNetwork (OPN), ogłosił, że zapewni wyspecjalizowany, bezpieczny dostęp na żądanie do Oracle Cloud za pośrednictwem Oracle Cloud Infrastructure FastConnect. W krajach Europy Środkowej i Wschodniej Sieć Colt IQ jest dostępna od początku 2019 roku. Oferuje przede wszystkim usługi sieci bezprzewodowej do 100 Gb/s, usługi Spectrum i Ethernet.

Colt IQ Network to inteligentna sieć zoptymalizowana do 100 Gb/s, która jest dystrybuowana do centrów danych i punktów połączeń sieci danych na całym świecie. Aby ułatwić bieżące migracje do chmury w przedsiębiorstwach, Colt już teraz zapewnia łączność z Oracle Cloud o wysokiej przepustowości. Rozszerzona współpraca między firmami pozwoli klientom korzystać z szybkiej i bezpiecznej łączności na żądanie przy wykorzystaniu Oracle Cloud.

Oracle Cloud Infrastructure FastConnect zapewnia wyspecjalizowaną łączność z chmurą Oracle i innymi jej usługami. FastConnect dostarcza przedsiębiorstwom łatwy, elastyczny i tani sposób łączenia się z Oracle Cloud, z zachowaniem wysokiej przepustowości i niskiego opóźnienia. Pozwala to na bardziej niezawodne i nieprzerwane korzystanie z sieci w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Colt inwestuje w Europie Środkowo-Wschodniej w odpowiedzi na szybki wzrost gospodarczy, dostarczając łączność szerokopasmową niezbędną do zapewnienia dalszego rozwoju firm. Ta rozbudowa łączy główne węzły w regionie z ponad 7 000 km nowej infrastruktury światłowodowej. Miasta, które zostaną połączone to Sofia (Bułgaria), Zagrzeb (Chorwacja), Brno (Republika Czeska), Praga (Republika Czeska), Budapeszt (Węgry), Kraków (Polska), Warszawa (Polska), Bukareszt (Rumunia), Belgrad (Serbia) i Bratysława (Słowacja).

– Łączność ma kluczowe znaczenie dla przyszłości każdej gospodarki, a dla Europy Wschodniej i Środkowej Colt może odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności, zwiększaniu wydajności i spełnianiu przyszłych wymagań przedsiębiorstw – uważa Carl Grivner, dyrektor generalny Colt Technology Services.

Colt On Demand dla Oracle Cloud Infrastructure umożliwi klientom samodzielne zapewnienie bezpiecznej łączności o wysokiej przepustowości z regionami Oracle Cloud Infrastructure w ciągu kilku minut i pozwoli dynamicznie skalować przepustowość w górę lub w dół w czasie niemal rzeczywistym. Co ważne, Colt On Demand dla Oracle Cloud Infrastructure jest konfigurowany za pośrednictwem internetowego portalu dla klientów i kupowany w ramach elastycznego systemu „płać gdy korzystasz”.

Colt i Oracle ogłosiły swoją współpracę w październiku 2018 r. Dzięki podjętym wspólnie działaniom, klienci Oracle mogą teraz korzystać z niezawodnego, szerokopasmowego dostępu do swoich danych i aplikacji Oracle Cloud na całym świecie za pośrednictwem sieci Colt IQ.

Dyrektor Handlowy Colt, Keri Gilder zapewnił, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi zmiana dynamiki dla przedsiębiorstw, które zaczynają migrować coraz więcej aplikacji biznesowych do chmury. Aby proces ten był sprawny i satysfakcjonujący, potrzebna jest sieć, która reaguje tak samo jak chmura – elastycznie i intuicyjnie.

– Pogłębiając nasze relacje z Oracle, najlepsza w swojej klasie sieć jest łączona z najlepszą w swojej klasie platformą chmurową i wiemy, że to partnerstwo umożliwi przedsiębiorstwom wejście w następną dekadę na najlepszej możliwej pozycji, umożliwiając cyfrową ewolucję i rozwój – powiedział Gilder.

Klienci korporacyjni potrzebują bezproblemowej, bezpiecznej łączności ze swoich centrów danych i sieci do Oracle Cloud w przypadku najbardziej wymagających zadań i aplikacji – podkreślił Vinay Kumar, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Oracle Cloud Infrastructure.

„Rozszerzona współpraca między Colt i Oracle pozwoli przedsiębiorstwom, które polegają na aplikacjach korporacyjnych wrażliwych na opóźnienia, big data i obliczeniach o wysokiej wydajności, w pełni wykorzystać swoje środowisko chmurowe. Korzystanie z wysoce bezpiecznej chmury drugiej generacji Oracle za pośrednictwem dedykowanego, odseparowanego połączenia skonfigurowanego z Colt, zapewnia klientom korporacyjnym wydajność, kompatybilność i bezpieczeństwo, których potrzebują do obsługi najbardziej wymagających operacji w chmurze i łatwego łączenia ich z procesami biznesowymi, które przetwarzają we własnych centrach danych – dodał.

Oracle Cloud jest zbudowany i zoptymalizowany specjalnie, aby pomóc przedsiębiorstwom bezpiecznie obsługiwać nawet najbardziej wymagające operacje. Dzięki unikalnej architekturze i możliwościom zapewnia wysokie bezpieczeństwo, wydajność i oszczędność kosztów. Oracle Generation 2 Cloud to jedyne miejsce pozwalające na uruchamianie Oracle Autonomous Database, pierwszej i jedynej w branży autonomicznej bazy danych.

Oracle Cloud oferuje kompleksowe portfolio funkcji obliczeniowych w chmurze, od tworzenia aplikacji i analityki biznesowej po zarządzanie danymi, integrację, bezpieczeństwo, sztuczną inteligencję (AI) i blockchain.

Sieć Colt IQ łączy ponad 900 centrów danych w największych centrach biznesowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej, z ponad 29 000 budynkami z własną infrastrukturą światłowodową.