Producent gier z Grupy PlayWay – Detalion Games złożył Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeszcze w tym roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. W procesie dopuszczenia akcji do notowań na giełdzie spółkę wspiera INC S.A. w roli Autoryzowanego Doradcy. W kwietniu spółka z sukcesem przeprowadziła kampanię crowdinvestingu na platformie CrowdConnect.pl, pozyskując w ramach całej oferty publicznej 1,4 mln zł.

„Z radością możemy poinformować o wykonaniu kolejnego kroku przybliżającego nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy Dokument Informacyjny na GPW, teraz czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Chcemy zadebiutować na giełdzie jeszcze w tym roku” – komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Flagowym projektem studia jest Nemesis: Mysterious Journey III, gra przygodowo-logiczna pełna zróżnicowanych wyzwań i łamigłówek mających miejsce w unikalnym, futurystycznym świecie. Gracze wcielą się w dwójkę turystów zwiedzających piękną, egzotyczną i tajemniczą planetę Regilus. Idylliczna przygoda nie będzie jednak trwała długo, na jaw wyjdą mroczne elementy planety, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Nad projektem czuwa Roland Pantoła, weteran branży gier oraz współzałożyciel studia Detalion odpowiadającego za takie gry, jak Schizm czy Reah, jedne z pierwszych sukcesów polskiego gamedevu o globalnym zasięgu. Premiera gry planowana jest na I kwartał 2021 r.

„Oczywiście w trakcie przygotowań do debiutu nie zwalniamy tempa i koncentrujemy się na pracach finalizujących Nemesis. Chcemy przedstawić graczom oryginalny świat, oferujący im unikalne doświadczenie. Wiemy, że na rynku gier przygodowo-logicznych występuje duża luka pomiędzy tym, jakich produkcji oczekują gracze, a tym, jakie dostają. Jako doświadczony zespół z dużą wiedzą i know-how w zakresie tworzenia takich tytułów, wiemy jak ją zapełnić” – dodaje Aleksandra Cwalina.

Do końca 2020 r. Detalion Games chce zadebiutować na rynku NewConnect. W kwietniu tego roku spółka pozyskała w ramach kampanii crowdinvestingowej 1,4 mln zł. Środki z emisji studio przeznaczyło na wydatki produkcyjno-marketingowe gry Nemesis oraz dalszy rozwój działalności produkcyjnej w zakresie nowych tytułów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments