Edukacyjny Magiczny Dywan w nowej wersji

Stworzona przez polską firmę Funtronic interaktywna podłoga, już od kilku lat pomaga szkołom na całym świecie w prowadzeniu nowoczesnych zajęć. Teraz lekcje z użyciem Magicznego Dywanu mają być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Do szkół i przedszkoli trafi wkrótce Magiczny Dywan onEVO, który zapewnia większą interaktywność oraz lepszą jakość wyświetlanych na podłodze gier i quizów edukacyjnych. Z możliwości urządzenia placówki będą mogły skorzystać w pełni dopiero po powrocie do normalnego trybu zajęć, ale już teraz mogą składać zamówienia.

Funtronic nie zapomina też o swoich dotychczasowych klientach – oferuje im wsparcie serwisowe, aktualizacje aplikacji, a także niespodziankę z okazji swoich piątych urodzin. Obecnie z Magicznego Dywanu korzysta niemal 10. tysięcy placówek w 20. krajach świata.

Urządzenie łączy nowoczesną technologię i tradycyjne metody nauczania, dzięki czemu może być stosowane w każdym systemie pedagogicznym. Jego największą zaletą jest to, że spaja aktywność umysłową z fizyczną, pełni rolę edukacyjną i socjalizuje, a dzięki bezdotykowej obsłudze zapewnia bezpieczeństwo i higienę.

Magiczny Dywan onEVO to kolejny etap ewolucji urządzenia, które już teraz jest wykorzystywane przez setki polskich szkół, przedszkoli, świetlic czy innych placówek.

„Technologie w edukacji stają się coraz bardziej powszechne, a branża edu-tech rozwija się niezwykle dynamicznie. Funtronic nie pozostaje w tyle i na bieżąco podąża za najnowszymi trendami w tym obszarze. W styczniu tego roku wzięliśmy udział w najważniejszym wydarzeniu branży edukacyjno- technologicznej w Europie – targach BETT SHOW w Londynie. W ich trakcie zaprezentowaliśmy Magiczny Dywan, a pozytywne reakcje, z jakimi spotkał się on ze strony odwiedzających, utwierdziły nas w przekonaniu, że zmiany jakie proponuje Magiczny Dywan onEVO to krok w dobrym kierunku – mówi Wojciech Muliński, członek zarządu firmy Funtronic.

Zmodernizowana wersja dywanu

Przede wszystkim jest to lepsza grafika gier i quizów, które zostały stworzone specjalnie z myślą o nowej platformie. Ułatwieniem dla użytkowników ma być wygodne i funkcjonalne menu. Nauka na interaktywnej podłodze będzie bardziej atrakcyjna nie tylko ze względu na większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu, ale także dzięki wbudowanym głośnikom stereo.

Magiczny Dywan EVO został wyposażony w pakiet 100 startowy gier, a jego bardziej ergonomiczna konstrukcja oraz komponenty – dostosowane do najnowszych, międzynarodowych standardów.

Magiczny Dywan jest inteligentną odpowiedzią na potrzebę cyfryzacji szkół. Podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli jest dziś nie tylko potrzebą, ale i koniecznością.

Doskonale pokazał to okres kwarantanny i zdalnego nauczania, kiedy na technologii musiał oprzeć się cały system edukacyjny. We wrześniu dzieci i młodzież będą już przyzwyczajone do innych form nauki niż te, które były stosowane do tej pory. Warto wykorzystać zdobyte w ostatnim czasie umiejętności, by po powrocie do normalnych lekcji wprowadzić do nich więcej nowoczesnych rozwiązań.

To dobry moment, by pokazać jak mądrze i odpowiedzialnie korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Zwłaszcza, jeśli technologie te przyczyniają się nie tylko do pogłębiania wiedzy, ale też rozwijania umiejętności społecznych, integracji czy ucznia pracy w grupie.