Ex-wiceprezes Fox Network Group doradcą Blockchain LAB

Blockchain Lab podpisał umowę z Carlosem Ortega Urretavizcaya, w ramach której stał się on doradcą zarządu spółki w obszarze rozwoju, oceny portfolio produktowego, negocjacji z partnerami oraz wsparcia w obszarze marketingu i sprzedaży.

Dodatkowo nowy doradca pomoże zarządzić nabytymi prawami intelektualnymi oraz wesprze zarząd w dalszej ekspansji zagranicznej spółki.

Carlos Ortega jest doświadczonym menedżerem z ponad 30-letnim dorobkiem w branży rozrywki i mediów. Pełnił funkcje m.in. wiceprezesa wykonawczego Fox Network Group, która obecnie jest częścią The Walt Disney Company. Odpowiadał m. in. za rozwój kanału serialowego Fox i kanałów telewizyjnych National Geographic.

Carlos Ortega posiada wieloletnie doświadczenie w branży marketingu mediów, rozrywki cyfrowej i publishingu.

 Wierzymy, że nasz nowy partner pozwoli nam ustrukturyzować obecny proces przejęcia Spółki na Łotwie, zmiany naszej nazwy i przekształcenia struktury jako firmy wyspecjalizowanej w publikowaniu najlepszych gier od uznanych producentów na Świecie. Jego wieloletnie doświadczenie i umiejętności przełożą się na dynamiczny rozwój naszej organizacji i pozwolą uzyskać lepszą wartość dla naszych inwestorów. Jego osoba pokazuje poważne podejście do rynku gier, które nasza Spółka już reprezentuje. W tym tygodniu uruchomiliśmy pierwszy soft launch w harmonogramie wydawniczym na rok 2020. Kolejne tytuły są w trakcie realizacji i jestem przekonany, że przyjęty przez Zarząd Spółki plan rozwoju zostanie wykonany z należytą starannością. Nowy doradca pomoże nam ukształtować jedną z najlepszych firm na rynku gier w Polsce– mówi Jarosław Zeisner, członek zarządu Blockchain LAB S.A.

W lutym 2020 roku Spółka Blockchain LAB S.A. zawiązała Spółkę zależną Madsword Studios SIA na Łotwie, odpowiedzialną za development i produkcję gier na platformy mobilne. Przejęła tym samym zespół doświadczonych developerów z bogatą bazą ponad 160 tytułów, które osiągnęły spory sukces na międzynarodowych rynkach.

Jeden z pierwszych, całkowicie nowych tytułów wszedł właśnie w fazę soft launchu. Blockchain LAB S.A. specjalizuje się w inkubowaniu i rozwijaniu podmiotów z rynku gier elektronicznych. W jej planach jest wydanie kolejnych tytułów na najpopularniejsze platformy mobilne.