Grzegorz „Szpero” Dziamałek, polski profesjonalny gracz Counter-Strike: Global Offensive, opowiada ISBnews.tv/ISBtech o e-sporcie, transferze do AGO Esports i najbliższych wyzwaniach.

„Na przestrzeni lat e-sport bardzo w Polsce się rozwinął i ja jestem na scenie naprawdę od długiego czasu. To co się stało na przestrzeni trzech – czterech lat to jest naprawdę wielki rozwój. Odbywa się wiele nowych turniejów. Od trzech tygodni  mam nową drużynę jest to AGO Esports” – mówi Szpero.

Wskazuje, że cały zespół aktualnie bardzo dużo trenuje, jeździ na tzw. bootkampy, czyli obozy treningowe.. „Cały czas przygotowujemy się do mistrzostw, które odbędą się za dwa tygodnie w Montrealu. Jest to teraz ważny okres, tym bardziej dla mnie, gdyż jestem nowym członkiem zespołu. Wspólnie się przygotowujemy i razem z naszymi trenerami omawiamy taktyki. Mam nadzieję że bardzo dobrze nam pójdzie. Turniej w Montrealu odbędzie się 7 września. Oczywiście zapraszamy wszystkich do oglądania” – dodaje zawodnik.

Dodaje, że zwykły dzień z życia gracza zaczyna się bardzo rano. „Przychodzi trener od przygotowania fizycznego, idziemy razem na siłownię albo pobiegać. Chodzi o to aby umysł był bardziej świeży i godziny przed komputerem nie były takie męczące. Potem oczywiście przychodzimy do grania na komputerze. Najpierw przygotowujemy się taktycznie, wszystkie nasze zagrywki. Potem mecze sparingowe z drużynami z całego świata” – wymienia Szpero.
Podkreśla, że kibice dla graczy e-sportowych są bardzo ważni. „Staram się o nich dbać – nagrywamy vlogi z turniejów, z obozów treningowych, aby ludzie mogli zobaczyć jak to wygląda od środka. Przede mną pierwszy turniej, więc trzymajcie kciuki i kibicujcie” – podsumowuje Dziamałek.