Cyberpunk 2077, Spokko i Thronebreaker, czyli gorące newsy z CD Projekt

O Cyberpunk 2077, mobilnym projekcie Spokko i grze Thronebreaker mówi prezes CD Projekt Adam Kiciński.

O Cyberpunk 2077

„Cały czas pracujemy nad Cyberpunkiem. To co jest w upublicznionym gameplay to niekoniecznie będzie wyglądać ostateczna wersja gry. Gra jest mocno niefinalna, ulec zmianie mogą pewne rozwiązania. Może będziemy mieli jeszcze lepsze pomysły” – powiedział Kiciński podczas konferencji.

„Wyszlifowany jest pokazany game play, reszta gry to ‘framework’- można ją przejść, ale jest niepokazywalna. Tak się robi gry, ale jeszcze dużo pracy przed nami” – zaznaczył prezes CD Projekt.

Podkreślił ponadto, że prace produkcyjne trwają zgodnie z założeniami, a obecność i pokazy na targach E3 i Gamescom były elementem długofalowego planu.

Jest to największy projekt w historii CD Projekt, w który zaangażowane jest 3 razy więcej ludzi niż w przypadku poprzedniego tytułu – Wiedźmin 3: Dziki Gon.

O Spokko

„Pomysłodawcy Spokko przyszli do nas z pomysłem, w który zdecydowaliśmy że się zaangażujemy. Będzie to gra „niecasual” (bardziej wciągająca niż zwykłe gry mobilne) wykorzystująca jedno z naszych IP” – wskazuje Kiciński.

Dodaje, że dotychczas CD Projekt nie tworzył startupów, ale temu projektowi przyświeca właśnie startupowa idea.

„Startup będzie podążać własną drogą i realizować jeszcze nieogłoszony  projekt” – zaznacza szef CD Projekt.

O Thronebreaker (Wojna Krwi)

„Thronebreaker nam się rozrósł do całkiem sporych rozmiarów i ponad 30 godz. rozgrywki. Gwint nadal pozostanie istotny w rozgrywce, ale sama gra będzie fabularna. Będzie sprzedawana w modelu stand-alone, czyli nie będzie wymagała instalacji Gwinta” – powiedział Kiciński podczas konferencji.

Thronebreaker będzie wydany na te same platformy co Gwint. Nie ogłoszono ceny tytułu. Premiera ma się odbyć w IV kw. 2018 r.

O ujemnym wyniku GOG w i półr. 2018

„Uważamy, że to chwilowa sytuacja. Przeszkadzały nam notowania walut. Systematycznie rośnie katalog produktów. Liczymy na Gwinta – najważniejsze wydarzenia w tej grze wciąż przed nami” – powiedział członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.