Spółka, z portfela JR Holding, Minte.ai otrzymała tytuł Insurtech Roku przyznawany przez cashless dla instytucji, która w ostatnim roku odniosła największe sukcesy w świecie technologii ubezpieczeniowych. Teraz spółka rozejrzy się za kolejnym finansowaniem.

„Tytuł przyznany przez cashless.pl to dla nas dowód na to, że przełomowe oprogramowanie, oparte o AI, jakie opracowaliśmy i z sukcesem wdrożyliśmy produkcyjnie w Uniqa, zostało zauważone w branży. Prowadzimy obecnie testy lub wdrożenia w zasadzie ze wszystkimi liczącymi się ubezpieczycielami w Polsce. Bazując na naszej unikalnej technologii i już gotowych modelach, rozwijamy kolejne moduły: przeciwdziałania nadużyciom, automatyzacji komunikacji z ubezpieczonym i kompletne pokrycie szkód osobowych. Ten proces szybkiego rozwoju wymaga kapitału, wobec czego poszukujemy obecnie dalszego finansowania w formie pożyczek konwertowalnych, a kolejną rundę zorganizujemy w przyszłym roku – deklaruje Romuald Paprzycki, CEO Minte.AI.

Minte.ai to spółka, której narzędzie, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, rewolucjonizuje proces likwidacji szkód ubezpieczeniowych pod kątem szybkości i jakości. Narzędzie wdrożone przez Minte.ai w Grupie Uniqa pozwoliło jej na bezprecedensowe usprawnienie obsługi roszczeń osobowych.

„Minte.ai wspiera ubezpieczycieli w rozpatrywaniu roszczeń ze szkód osobowych. Stworzony przez insurtech model automatyzuje merytoryczną ocenę roszczenia. Dokumentacja medyczna po procesie OCR trafia do modelu, który znajduje w niej, a następnie podsumowuje fakty medyczne. Te zaś są automatycznie porównywane ze sparametryzowanymi warunkami umowy – OWU. Pozwala to na przygotowanie rekomendacji decyzji ubezpieczeniowej wraz z uzasadnieniem. Do sukcesów osiągniętych w minionym roku Minte.ai może zaliczyć uruchomienie produkcyjne swojego modelu w Uniqa. Wykorzystanie narzędzia insurtechu umożliwiło ubezpieczycielowi skrócenie średniego czasu likwidacji szkody w przypadku uszczerbku na zdrowiu do niespełna 5 minut – napisano w uzasadnieniu wyróżnienia.

Cechą wyróżniającą modele AI opracowane przez Minte.ai, jest to, że oprogramowanie – oprócz danych dotyczących wypłaty – dostarcza wyjaśnienie powodu decyzji, oparte o umowę zawartą pomiędzy ubezpieczonym a TU. Dzięki temu, że warunki zawarte w OWU są parametryzowane w narzędziu, technologia może być również zastosowana do produktów ubezpieczeniowych dopiero wchodzących do sprzedaży, co odróżnia ją od standardowych modeli uczenia maszynowego.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments