Sieć sklepów Stokrotka i Inbalance grid – litewski dostawca inteligentnych rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych – podpisały umowę na uruchomienie 276 nowych punktów ładowania. Nowoczesne stacje już wkrótce pojawią się w 114 lokalizacjach w Polsce, także w mniejszych miejscowościach, z zerową infrastrukturą tego typu.

W ramach podpisanej umowy partnerskiej Inbalance grid zainstaluje przy sklepach Stokrotka 276 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Połowa z nich dostępna będzie jeszcze w tym roku, m.in. w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz w mniejszych miastach i miejscowościach, które aktualnie posiadają zerową infrastrukturę ładowania elektryków.

Prezes litewskiej spółki, Simonas Stankus, zapewnia, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w naszym kraju.

Nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości – mówi.

Inbalance grid jest nie tylko operatorem sieci ładowania, ale przede wszystkim twórcą autorskiego oprogramowania i wielokrotnie nagradzanym projektantem sprzętu do energooszczędnego ładowania elektryków. Założona w 2019 roku firma obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania w krajach bałtyckich, co czyni ją największym pod tym względem operatorem. A dzięki właśnie podpisanej umowie stanie się jednym z pięciu największych operatorów punktów ładowania w Polsce.

Rozwiązanie zaprojektowane przez Litwinów to przede wszystkim innowacyjna metoda instalacji, która obniża koszty budowy infrastruktury, a także system Multilevel Dynamic Load Management (DLM). Ich oprogramowanie można łatwo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem oraz wewnętrznymi systemami biznesowymi, co pozwala na wprowadzanie nowych usług, takich jak programy lojalnościowe, usługi parkingowe i wiele innych.

Stokrotka, jak podkreśla, postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań.

Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Nasi klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – mówi Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments