„Idzie Nowa Era JR-a” zapowiadają partnerzy firmy

Partnerzy zarządzający JR Holding ASI zapowiadają, że zaczyna się „Nowa Era JR-a”.

W marcu tego roku przeszliśmy na parkiet główny i cieszę się, że organizacja ewoluuje. Do tej pory JR Holding był kojarzony przede wszystkim ze mną. Zmieniamy się. Nasz JRH team się powiększa, dołączył do nas Maciej Zientara, który ma już ponad 5%. Podpisaliśmy umowę inwestycyjną – opcyjną i może skorzystać z możliwości zwiększenia zaangażowania ponad 15%. Jest od dłuższego czasu Artur Jedynak, odpowiedzialny głównie za tzw. obszar cyfrowego biznesu. Jest Bartek Kurylak, CFO i doświadczony inwestor. Zapowiadaliśmy, że grono partnerów JRH będzie się powiększać i będziemy zapraszać nowych, dużych inwestorów. Idzie nowa era JR-a” – wskazał prezes i główny akcjonariusz JR Holding January Ciszewski.

„Będziemy zapraszać inwestorów instytucjonalnych i spodziewam się, że w tym roku zaczniemy to dowozić. Liczymy na to, że ta grupa zainteresowanych profesjonalnych inwestorów instytucjonalnych będzie rosła […]. Będziemy pracować nad 'budowaniem masy krytycznej’ i poszukiwać inwestorów kwalifikowanych, instytucjonalnych, zagranicznych lub tez pozyskiwać środki unijne, środki typu PFR, etc.” – wskazał partner inwestycyjny Maciej Zientara.

Dodał, że JRH tworzy zespół venture building, który będzie „bardzo mocno pracował ze spółkami portfelowymi”.

„Chcemy zejść bardzo na poziom spółek portfelowych. Możemy wnieść do nich bardzo dużo wartości, doświadczenia, kontaktów, które my mamy, a np. młodzi founderzy nie. Niektóre spółki na pewno będą miały problemy, więc oddzielny zespół będzie się zajmował wyłącznie tymi kwestiami. Problem to nieuchronny i nieodłączny element portfolio management” – wskazał Zientara.

Stwierdził także, że polski rynek to „już jest za mało” dla JR Holding.

„Zaczynamy myśleć o zagranicy w rozumieniu ekspansji. Część naszych spółek z portfela i część naszego zespołu będą odpowiedzialni tylko za to” – zapowiedział Zientara.

Pod koniec kwietnia JR Holding ASI ogłosił, że chce w ciągu 4 lat zainwestować ok. 300 mln zł; środki będą pochodzić od nowych inwestorów, w tym kolejnych planowanych funduszy Smartlink oraz z wyjść z inwestycji. Zakłada, że na koniec okresu strategii wartość portfela przekroczy 1 mld zł. JR Holding skupi się na aktualnie najbardziej perspektywicznych branżach: „AI & cyfrowy biznes”, „transformacja energetyczna”, deeptech/spacetech biotech/med-tech, „sustainability & circular economy”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments