SAS, w trakcie dorocznej konferencji Snowflake Data Cloud Summit 2024 ogłosił dostępność niepublicznej wersji poglądowej narzędzia SAS Data Maker w sklepie Snowflake Marketplace.

Oprogramowanie SAS Data Maker w formie natywnej aplikacji Snowflake zapewni użytkownikom szerokie możliwości generowania wiarygodnych danych syntetycznych w ramach ich kont na platformie Snowflake Data Cloud.
 
„SAS Data Maker do tworzenia danych syntetycznych wykorzystuje najnowocześniejsze, niezawodne modele sztucznej inteligencji SAS, które realnie wzbogacają istniejące dane i mogą uchwycić wiele różnych scenariuszy, pomagając klientom lepiej prognozować wyniki, aby mogli przewidywać zmieniające się potrzeby ich firm” – powiedział Shadi Shahin, wiceprezes ds. strategii produktowej w SAS. „Jest to szczególnie cenne w przypadkach, gdy trudno uzyskać konkretne dane rzeczywiste lub gdy istnieje potrzeba identyfikacji i prognozowania rzadkich scenariuszy w obszarach wysoce regulowanych, takich jak opieka zdrowotna, finanse i oszustwa finansowe”.

Dzięki współpracy SAS i Snowflake, w zakresie wykorzystania globalnych zasobów danych za pomocą platformy Snowflake Data Cloud, klienci obu firm mogą odblokować wartość własnych danych. SAS Data Maker zwiększa produktywność klientów poprzez generowanie danych syntetycznych, które ściśle odzwierciedlają dane rzeczywiste, tworząc wizualne i statystyczne metryki ewaluacji, w pełni zautomatyzowane dla lepszej ochrony istniejących danych wrażliwych.

To z kolei pomaga klientom szybciej wprowadzać innowacje, które przynoszą szybkie wyniki i które można skalować w całej organizacji. Rozwiązanie eliminuje potrzebę kosztownego pozyskiwania danych oraz przeszkody w ich przetwarzaniu, które wiążą się z ręcznym gromadzeniem danych lub zakupem zestawów danych firm trzecich.

Ponadto udostępnienie narzędzia SAS Data Maker w Snowflake Marketplace zapewnia jeszcze większej liczbie klientów elastyczność i dostęp do wiodącej technologii SAS, która może przynieść ich firmom wymierne korzyści.

„Dzięki środowisku Snowflake Native App Framework i usłudze Snowpark Container Services partnerzy tacy jak SAS mogą bezpośrednio dostarczać swoje zaawansowane narzędzia klientom, działając na ich danych, zabezpieczonych i zarządzanych w ramach platformy Snowflake” – powiedziała Prasanna Krishnan, Head of Collaboration and Horizon w Snowflake. „Oznacza to, że partnerzy mogą szybko, bezpiecznie i wydajnie dostarczać klientom rozwiązania, takie jak precyzyjne generowanie danych syntetycznych w chmurze danych”.

Jednym z przykładów jest AstraZeneca, globalna firma biofarmaceutyczna, która zamierza
wykorzystać SAS Data Makera, aby wesprzeć dane przetwarzane przez własne zespoły badawcze poprzez zastosowanie danych syntetycznych w celu usprawnienia procesów decyzyjnych w badaniach klinicznych.

„Dane syntetyczne mogą zwiększyć naszą zdolność do podejmowania świadomych decyzji, a tym samym mają realny potencjał, aby przyspieszyć odkrywanie i opracowywanie leków, co ostatecznie przyniesie korzyści pacjentom na całym świecie” – zauważył Brian Dummann, dyrektor ds. danych w AstraZeneca.Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie SAS Data Makera w Snowflake Marketplace i usprawnienia dla specjalistów data science w dostępie do danych syntetycznych na potrzeby ich projektów”.

Korzystając z połączonych możliwości Snowflake Native App Framework i Snowpark Container Services, programiści mogą tworzyć zaawansowane aplikacje, które działają na wielu rodzajach konfigurowalnego sprzętu, w tym na procesorach graficznych, dystrybuować je w Snowflake Marketplace oraz wdrażać je na kontach Snowflake swoich klientów, bez konieczności przenoszenia danych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments