Cisco i NVIDIA ogłosiły plany dostarczania rozwiązań infrastruktury AI dla centrów danych, które są łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu, zapewniając potężną moc obliczeniową, niezbędną organizacjom do osiągania sukcesów w erze sztucznej inteligencji.

AI fundamentalnie zmienia sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, a historia dowiodła, że zmiana tej skali będzie wymagała od przedsiębiorstw przemyślenia na nowo i przekształcenia ich architektur. Wzmocnienie naszego partnerstwa z NVIDIA uzbroi firmy w technologię i wiedzę, której potrzebują do budowy, wdrażania, zarządzania i zabezpieczania rozwiązań AI na dużą skalę. – powiedział Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco. 

Firmy na całym świecie ścigają się, aby przekształcić swoje przedsiębiorstwa za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji” – powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA. „Dzięki naszej ścisłej współpracy z Cisco przedsiębiorstwa mogą łatwiej niż kiedykolwiek pozyskać infrastrukturę potrzebną im do korzystania ze sztucznej inteligencji, najpotężniejszej siły technologicznej naszych czasów”.

Silne partnerstwo

Cisco, ze swoją wiedzą w obszarze technologii Ethernet i rozbudowanemu ekosystemowi partnerów, wraz z NVIDIĄ, która opracowała procesor graficzny napędzający boom na sztuczną inteligencję, dzielą wizję i zaangażowanie w pomoc klientom na rzecz transformacji AI z użyciem bezpiecznej infrastruktury opartej na technologii Ethernet.
W ostatnich latach Cisco i NVIDIA zaoferowały szeroką paletę zintegrowanych produktów dla rozwiązań do współpracy Webex i środowisk obliczeniowych centrów danych, aby zapewnić pracownikom działającym w trybie hybrydowym elastyczne środowiska pracy, technologię spotkań ze wsparciem sztucznej inteligencji i infrastrukturę wirtualnych pulpitów.

Firmy pogłębiają obecnie partnerstwo w obszarze centrów danych, aby zapewnić klientom korporacyjnym skalowalne i zautomatyzowane zarządzanie klastrami AI, automatyczne wykrywanie i usuwanie problemów, najlepsze w swojej klasie doświadczenia klientów i nie tylko.

Zintegrowane rozwiązania Cisco i NVIDIA dla centrów danych dostępne od dziś

• Najnowsze procesory graficzne NVIDIA Tensor Core są dostępne w serwerach UCS rack i serwerach kasetowych Cisco generacji M7, w tym w seriach Cisco UCS X-Series i X-Series Direct. Zapewnią optymalną wydajność w obciążeniach związanych z AI i przetwarzaniem dużej ilości danych w centrach danych i na brzegu sieci.

• Platforma NVIDIA AI Enterprise, która zawiera środowiska oprogramowania, wstępnie wyszkolone modele i narzędzia programistyczne do produkcyjnego uruchamiania i wsparcia bezpieczniejszej i stabilniejszej sztucznej inteligencji, są już dostępne w globalnym cenniku Cisco.

• Architektury referencyjne zwalidowane wspólnie w ramach Cisco Validated Designs (CVD) upraszczają wdrażanie klastrów AI i zarządzanie nimi w dowolnej skali w szerokich zastosowaniach, obejmujących środowiska wirtualne i skonteneryzowane, z opcjami konwergencji i hiperkonwergencji. CVD dla rozwiązań FlexPod i FlashStack do wnioskowania GenAI z użyciem NVIDIA AI Software Platform for Enterprise zostaną udostępnione w tym miesiącu.

• Wsparcie dla Cisco Networking Cloud: Cisco uprościło zarządzanie infrastrukturą AI i operacje poprzez zarządzanie zarówno lokalnie, jak i w chmurze za pomocą narzędzi Cisco Nexus Dashboard i Cisco Intersight.

• Monitorowanie doświadczeń cyfrowych: biorąc pod uwagę, że obciążenia AI i dane są dziś rozsiane w chmurach publicznych, infrastrukturze lokalnej i licznych centrach danych, platforma Cisco ThousandEyes dostarczy narzędzia monitorowania cyfrowych doświadczeń, zawierające m.in. mechanizmy automatycznego rozwiązywania problemów.

• Rozwiązanie Cisco Observability Platform korzysta z możliwości sztucznej inteligencji do osadzania danych telemetrycznych w kontekście i korelowania ich w czasie rzeczywistym w różnych domenach, dzięki czemu organizacje mają lepszą widoczność i mogą lepiej realizować działania mające na celu poprawę doświadczeń cyfrowych.

• Partnerzy ograniczający ryzyko: w miarę, jak organizacje będą planować skuteczne wdrożenia sztucznej inteligencji i automatyzacji, będą zwracać się w stronę globalnego ekosystemu partnerów Cisco w poszukiwaniu doradztwa i wsparcia.

Budowanie środowisk obliczeniowych opartych na sztucznej inteligencji może być dla organizacji trudnym zadaniem i podkreśla potrzebę prostej, elastycznej infrastruktury centrum danych, która zapewnia zoptymalizowaną wydajność. Cisco i NVIDIA łączą innowacje, aby pomóc przedsiębiorstwom zaspokoić zapotrzebowanie na większą moc obliczeniową w centrach danych i ułatwić transformację w kierunku sztucznej inteligencji za sprawą bezpiecznej i obserwowalnej infrastruktury. – powiedział Vladimir Ester, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel ClusterPower.

W World Wide Technology jesteśmy podekscytowani widząc, jak NVIDIA i Cisco łączą zasoby w celu wprowadzenia na rynek sprawdzonych rozwiązań AI opartych na technologii Ethernet. Ethernet ma najszerszą skalę wśród naszych klientów, a to partnerstwo i wynikające z niego oferty przyspieszą naszą zdolność do dostarczania rozwiązań AI naszym klientom. Zarówno Cisco, jak i NVIDIA stanowią już znaczącą część laboratorium AI Proving Ground, w którym pomagamy klientom wybrać i operacjonalizować architektury AI, aby mogli szybciej przekształcać swoje dane w spostrzeżenia i działania. – powiedział Neil Anderson, VP, Cloud & Infrastructure Solutions w WWT

„Przedsiębiorstwa, które chcą przekształcić swój biznes za pomocą sztucznej inteligencji, muszą zrozumieć wyjątkowe wymagania, jakie obciążenia AI nakładają na infrastrukturę centrów danych. Partnerstwo Cisco i NVIDIA łączy dwie zaufane marki posiadające uzupełniające się technologie, aby umożliwić klientom wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji dzięki szerokiej gamie infrastruktury opartej na technologii Ethernet, zoptymalizowanej pod kątem wydajności. – powiedział Vijay Bhagavath, wiceprezes działu Cloud & Data Center Networks w IDC Research.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments