Bartłomiej Kurylak, JR Holding

JR Holding ASI rozmawia z kolejnymi spółkami o inwestycji, w tym z niektórymi na zaawansowanym etapie negocjacji, a także intensywnie pracuje nad fundraisingiem, poinformował ISBtech CFO spółki Bartłomiej Kurylak. 

Od naszej poprzedniej rozmowy w listopadzie ubr. zainwestowaliśmy we Fluence Technology i właściciela aplikacji Moniti. Patrzymy z zainteresowaniem na kilkanaście kolejnych projektów. Są to tematy np. z obszaru elektromobilności, AI, marketplace, nanotechnologia czy medtech. Przyglądamy się też projektowi ze spółką z obszaru entertainment” – powiedział ISBtech Kurylak.

Jeśli chodzi o spółki, w które ostatnio JRH zainwestował, to Fluence jest spółką deeptech, która posiada technologię budowy laserów femtosekundowych, które to znajdują zastosowanie między innymi w elektronice konsumenckiej nowej generacji, polimerach, półprzewodnikach, LEDach, obróbce powierzchni, biofotonice i medycynie.

Zainwestowaliśmy ze względu na fakt, że produkt od razu sprzedaje się globalnie, a zespół zarządzający to wybitni naukowcy w obszarze fotoniki, świetnie znający produkty, które tworzą, ale także świetni sprzedawcy potrafiący przekonać do siebie kontrahentów z całego świata” – mówi Kurylak.

Moniti to aplikacja SaaS (Software as a Service), która wspomaga zarządzanie pracownikami mobilnymi pracującymi z dala od komputera, w zakresie m.in. monitoringu ich pracy.

Zainwestowaliśmy ze względu na fakt, że widzimy duży potencjał w produkcie stworzonym przez zespół Dawida Kowalskiego. Udało im się w 2022 r., zupełnie inboundowo, bez wspomagania zewnętrznym finansowaniem pozyskać ok 300 klientów, co potwierdza market fit aplikacji oraz pokazuje, że founderzy nie tylko znają się na technologiach, ale też są dobrymi sprzedawcami. Już teraz rozwiązaniem interesują się fundusze z zagranicy, które mają podobne spółki w swoich portfelach i chciałyby się rozwijać w tej części świata” – dodał CFO JR Holding.

Zaznaczył, że JR Holding prowadzi równocześnie intensywne działania w kierunku fundraisingu.

Pod przewodnictwem Januarego Ciszewskiego prowadzimy rozmowy z kilkoma dużymi inwestorami zainteresowanymi inwestycją w JR Holding, szczegóły podamy jak zostaną ustalone” – wskazał CFO spółki.

Pytany czy potencjalna emisja akcji mogłaby zostać zrealizowana przy planowanym przejściu na GPW z NewConnect wskazał, że za wcześnie na takie szczegóły i będą one przekazane drogą oficjalną.

Natomiast zainteresowani współpracą z nami doceniają, że JR Holding jest profesjonalną firmą inwestycyjną z atrakcyjnym deal flow. Mamy także zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcami z Corporate Connections w kwestii funduszu Smartlink, który będzie jednym z niewielu funduszy VC w Polsce, w którym zarówno zarządzającymi jak i inwestorami będą przedsiębiorcy z krwi i kości z szerokim networkiem i doświadczeniem, którzy realnie mogą pomóc w rozwoju spółek, w które zainwestują. Mam nadzieję, że jeszcze w I kwartale więcej na ten temat zakomunikujemy” – ocenił Kurylak.

W kwestii przejścia na rynek główny GPW z NewConnect, JR Holding jest po 7 rundach pytań i odpowiedzi z KNF i CFO ocenia, że spółka jest już na finiszu tego procesu. „W zależności od decyzji KNF liczymy, że końcówka I kwartału to czas, kiedy może to wydarzyć. Proces przejścia, choć niełatwy, to wiele nas nauczył, cały czas profesjonalizujemy się wewnętrznie, szczególnie w zakresie komunikacji i raportowania finansowego. Wprowadziliśmy pewne procedury i procesy, które realizujemy aby podawać jeszcze bardziej dokładne i przejrzyste informacje na temat naszej spółki i naszego portfela. Przykładem takiej procedury są kwartalne przeglądy spółek z portfela (choć z wieloma rozmawiamy znacznie częściej) po to, żeby proces wyceny był jeszcze bardziej dokładny, obecnie jesteśmy w tym procesie i wyceny w raporcie za 4ty kwartał będą już wycenami ostatecznymi (przed audytem)” – dodał Kurylak.

Podkreślił, że strategia inwestycyjna JR Holding pozostaje bez zmian. „Inwestujemy w innowacyjne, technologiczne przedsięwzięcia na etapie Seed do runda A , które oferują potencjał do market disruption w swoich branżach i globalnego rozwoju. Takie są chociażby nasze firmy, które ostatnio informowały o znaczących postępach jak Prometheus czy SatRev. Oczywiście jesteśmy oportunistami i jeśli widzimy, że można zarobić mniej ale pewniej to też takimi projektami się interesujemy. Z kolei w spółkach, które potrzebują wsparcia analizujemy razem z founderami sytuację i jeśli potrzeba doradzamy w pozyskaniu klientów, pivotach, pomagamy w ewentualnych fuzjach lub kolejnych rundach finansowania, jak też w exitach. Obecnie taki proces z jedną z naszych spółek też rozważamy jednak za wcześnie, żeby o tym w szczegółach mówić” – podsumował Kurylak.

JR Holding ASI to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma w bieżącym roku zamierza rozwijać portfel zwiększając jego dywersyfikację, inwestując w najbardziej perspektywiczne przedsięwzięcia, uruchamiając nowe projekty inwestycyjne oraz zadebiutować na rynku głównym GPW.

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments