Drogie kredyty i niska zdolność kredytowa Polaków powodują, że na rynku nowych mieszkań kupującymi są w większości osoby, które nabywają je w celach inwestycyjnych. Zakupy na kredyt są dziś w mniejszości. Jakie rozwiązania wprowadził J.W. Construction, by młode rodziny mogły spokojnie poczekać na stabilizację stóp procentowych i lepszą ofertę kredytów hipotecznych, nie odkładając decyzji o zakupie wymarzonego mieszkania?

Zakupy inwestycyjne to obecnie nawet 80 proc. wszystkich transakcji. W grudniu 2022 roku liczba kredytów spadła o ok. 63 proc. – poinformowało Biuro Informacji Kredytowej. Tak niskiego wskaźnika nie odnotowano od 2007 roku. Na rynku panuje nastrój oczekiwania na tańsze kredyty i niższe ceny mieszkań, jednak te wciąż trzymają się mocno. Optymiści sądzą, że w drugiej połowie 2023 roku RPP zacznie obniżać stopy procentowe, dzięki czemu oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie. Wzrost zdolności kredytowej i większa dostępność kredytów to nieuchronny koniec nadziei na duży spadek cen nieruchomości. Wiadomo już o planach rządu dotyczących osób młodych, które kupują pierwsze mieszkanie. Byłaby to znaczna pomoc dla tych, którzy mają niską zdolność kredytową. Program mieszkaniowy miałby ruszyć od lipca.

Nie warto jednak do tego czasu odkładać decyzji o zakupie wymarzonego mieszkania. Ceny mieszkań rosną szybciej niż wynagrodzenia, i na pewno nie przestaną, a nowych mieszkań z każdym miesiącem ubywa. Najszybciej znikają te najmniejsze, bo zarówno grupa klientów, którzy kupują lokale w celach inwestycyjnych, preferuje mieszkania kompaktowe, jak i osoby kupujące pierwsze lokum wybierają najczęściej mieszkanie jedno- lub dwupokojowe. Zatem, żeby utorować drogę osobom kupującym na własne potrzeby i dać szansę na wybranie tego wymarzonego M, tworzymy opłacalne dla nich programy. Dostosowujemy harmonogramy płatności (opóźniamy transze) by klienci mogli spokojnie poczekać na tanie kredyty rządowe, a nawet wprowadzamy pule lokali, na które klient może uruchomić kredyt dopiero po zakończeniu budowy. Na przykład w Szczecinie, gdzie powstają Apartamenty Nad Odrą, wprowadziliśmy korzystny harmonogram wpłat na nowe mieszkanie – 10/90. Oznacza to, że płatność podzielona jest na transze: 10 proc. teraz i 90 proc. dopiero za półtora roku, czyli gdy inwestycja zostanie ukończona. Co równie ważne, cena mieszkania jest zamrożona, już nie wzrośnie. Pula lokali jest ograniczona, więc nie warto czekać. twierdzi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Apartamenty Nad Odrą, położone na bulwarach, mają do zaoferowania atrakcyjny widok na rzekę, wysokie mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami, przestronnymi balkonami, tarasami lub ogródkami oraz lokale handlowo-usługowe w parterze budynków. J.W. Construction realizuje budowę dwóch budynków z 426 mieszkaniami i 487 miejscami parkingowymi.

Na program 10/90 lub 20/80 mogą również liczyć mieszkańcy Chorzowa i sąsiednich miast: Katowic, Rudy czy Bytomia. – Mamy jeszcze pulę lokali, w drugim etapie, w tak atrakcyjnym harmonogramie płatności. W Osiedlu Kościuszki w Chorzowie, trzeciej po Osiedlu Tysiąclecie i Uroczysko inwestycji J.W. Construction w Aglomeracji Śląskiej, będzie można zamieszkać już w tym roku. – zapowiada Małgorzata Ostrowska.

Osiedle Kościuszki, inwestycja z kategorii premium, to kompleks sześciu kameralnych budynków, z 256 mieszkaniami i 386 miejscami postojowymi w garażach i na parkingu naziemnym, położony kilkaset metrów od głównej arterii miasta, ul. Katowickiej, zarazem oddalony zaledwie o 12 minut od centrum Katowic. W osiedlu są starannie wytyczone alejki z wszechobecną zielenią i oświetleniem oraz dwa osiedlowe place zabaw. I przede wszystkim duży wybór funkcjonalnych, jasnych, z dużymi przeszkleniami i balkonami bądź tarasami, mieszkań odpowiednich dla rodziny. Osiedle jest ogrodzone, a w pobliżu znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły, do których można bezpiecznie dotrzeć pieszo lub rowerem i Park Śląski.

Warto przyjrzeć się inwestycji w Pruszkowie, w której mieszkania można kupić już od 305 tys. zł. Inwestycja jest doskonale skomunikowana z centrum Warszawy, położona przy ul. Waryńskiego, w odległości 3 min. od stacji PKP. Z Pruszkowa do Dworca Centralnego w Warszawie jedzie się około 20 minut. Krócej niż z Ursynowa, Bemowa czy modnej w ostatnich latach Białołęki. Usytuowanie osiedla Stacja Centrum, obok Dworca Pruszków, pozwala mieszkańcom ominąć korki i łatwo wydostać się z miasta. – mówi Małgorzata Ostrowska.

W kompleksie Stacja Centrum architekci zaprojektowali 422 mieszkania i tyle samo miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej oraz dodatkowo 85 miejsc zewnętrznych. Poza 23 lokalami usługowymi w parterach budynków mieszkańcy będą mieli blisko do Centrum Handlowego Nowa Stacja, w którym zgodnie z koncepcją „wszystko w jednym miejscu”, jest prawie 100 sklepów, kino, klub fitness, restauracje i sala zabaw dla dzieci. W niewielkiej odległości są parki z urządzonymi placami zabaw dla dzieci i alejkami spacerowymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments