Advanced Graphene Products Spółka Akcyjna (AGP S.A.) – jedyna polska firma, która z powodzeniem komercjalizuje wykorzystanie grafenu, podpisała w styczniu br. dwie długoterminowe umowy na dystrybucję filamentu z grafenem do druku 3D, które są ważnym krokiem w kierunku zwiększenia skali sprzedaży filamentów pod marką PROGRAFEN opracowanych i produkowanych przez Spółkę.

Umowa zawarta pomiędzy AGP S.A., a polską firmą SEB-COMP – największym krajowym dystrybutorem filamentów i drukarek 3D, dotyczy sprzedaży filamentów produkowanych przez AGP S.A. poprzez należącą do SEB- COMP sieć sklepów stacjonarnych oraz online. Pierwsza wysyłka do SEB-COMP została zrealizowana – około 200 kg różnego rodzaju asortymentu filamentu do druku 3D celem zatowarowania magazynów Dystrybutora. Po zmniejszeniu stanów magazynowych do poziomu 50% zamówiona zostanie kolejna partia filamentów.

SEB-COMP w ramach umowy z AGP S.A. będzie także prowadził działania marketingowe mające na celu promowanie filamentów z grafenem produkowany przez AGP S.A. na swoich portalach internetowych o tematyce związanej z drukiem 3D oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Druga umowa dystrybucyjna zawarta została z rumuńską firmą Filamente 3D, na dostarczanie filamentów do drukarek 3D, które będą sprzedawane online poprzez sklep internetowy Filamente 3D należący do dystrybutora.

Dwie długoterminowe umowy, które podpisaliśmy na początku tego roku, są istotne biznesowo, ponieważ dywersyfikują nasze kanały dystrybucji filamentu do druku 3D. Dotychczas opieraliśmy się na własnym sklepie internetowym i sprzedaży poprzez platformę Amazon. W mojej ocenie nawiązanie współpracy z największym dystrybutorem filamentów i drukarek 3D w Polsce jest dużym sukcesem i jestem przekonany, że przełoży się na wymierne korzyści ekonomiczne dla obu stron. Z kolei zdobywanie doświadczeń w sprzedaży filamentu na rynku rumuńskim pomoże nam w ekspansji na inne rynki zagraniczne. Dodam, że prowadzimy rozmowy z kolejnymi dystrybutorami zainteresowanymi sprzedażą naszego filamentu w kraju i za granicą. – mówi Artur Wiechczyński, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A.

Rynek druku 3D rozwija się bardzo dynamicznie, rok do roku o ponad 20%, dlatego coraz ważniejsze jest różnicowanie produktu, dodawanie kolejnych parametrów niewystępujących w szeroko dostępnym na światowym rynku materiałów typu PLA i PET-G. Zdecydowaliśmy się na współpracę z AGP, chociaż firma dopiero niedawno rozpoczęła produkcję filamentów, bo jako jedyni w kraju posiadają kompetencje i moce produkcyjne wzbogacenia filamentu grafenem. – mówi Sebastian Mazurek, właściciel firmy SEB-COMP.

Rynek filamentów w Polsce to około 200 ton rocznie – jest też stosunkowo młody, więc chętnie chłonie nowości rynkowe. Wraz ze wzrostem technologii druku FDM wzrasta także szybkość druku, co w długiej perspektywie spowoduje znaczący wzrost popytu na materiały do druku 3D.

Filament to termoplastyczny materiał używany do tworzenia modeli i obiektów na drukarkach 3D. Wykorzystanie grafenu w filamentach 3D zostało opracowywane samodzielnie przez Spółkę Advanced Graphene Products S.A. i jest to pierwszy w Polsce oraz jeden z pierwszych na świecie, szeroko dostępny filament do druku 3D z dodatkiem grafenu, przeznaczony zarówno do zastosowań w warunkach domowych, jak i przemysłowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments