Do grona najemców biurowca Infinity dołączyła firma FutureMeds, specjalizująca się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii. Operator sieci nowoczesnych przychodni zajmie 1100 mkw. powierzchni w budynku powstającym przy Placu Jana Pawła II we Wrocławiu. Na parterze biurowca zostanie zaaranżowana klinika FutureMeds, a na I. piętrze będzie mieściła się nowa siedziba firmy. Budynek Infinity, realizowany przez Avestus Real Estate we współpracy z partnerem biznesowym Alchemy Properties, będzie gotowy na przyjęcie najemców w II kw. 2023 r.

FutureMeds to firma powstała w 2019 roku, która dziś posiada 12 placówek medycznych zlokalizowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz na Ukrainie. Nowoczesne centra medyczne należące do Grupy FutureMeds specjalizują się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii na zlecenie największych firm farmaceutycznych na świecie. W Polsce firma obecna jest w 5 miastach: Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi oraz w Olsztynie. W stolicy Dolnego Śląska mieści się również międzynarodowa centrala firmy.

Pozyskanie tak istotnego partnera biznesowego, jakim jest klinika medyczna, od początku stanowiło dla nas jeden z kluczowych elementów koncepcji aranżacji przestrzeni handlowo-usługowych Infinity. Realizując tę inwestycję, chcemy stworzyć nie tylko nowoczesny budynek biurowy, ale również miejsce, w którym będzie można skorzystać z różnego rodzaju usług, w tym tak innowacyjnych, jak te oferowane przez naszego nowego najemcę. Bardzo się cieszymy, że firma FutureMeds nam zaufała i wiąże z Infinity swoją przyszłość nie tylko poprzez nową klinikę, ale również lokując swoją siedzibę w przestrzeniach biurowych naszego budynku. – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

FutureMeds zajmie łącznie 1100 mkw. powierzchni biurowca Infinity. Na 500 mkw. na parterze budynku zostanie zaaranżowana nowa klinika medyczna – będzie to jedyna placówka FutureMeds we Wrocławiu. Natomiast na I. piętrze biurowca powstanie siedziba FutureMeds, która zajmie blisko 600 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. W procesie negocjacji właściciela Infinity reprezentowała firma JLL, a najemcy przy relokacji i ekspansji doradzał Igor Yankilevich z ESTAR Solutions.

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja naszej Przychodni da mieszkańcom Wrocławia i okolic szybszy dostęp do nowych możliwości terapeutycznych w ramach prowadzonych w FutureMeds badań klinicznych, a także zapewni najwyższy standard opieki medycznej oferowanej przez doświadczony zespół wrocławskiej placówki. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom, klientom, pracownikom i partnerom nowoczesnego, komfortowego i bezpiecznego miejsca, w którym będziemy mogli kontynuować misję FutureMeds – dostarczanie najnowszych leków i terapii tym, którzy ich potrzebują, szybciej i niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Wierzymy, że nowa siedziba FutureMeds będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. – skomentował
dr Radosław Janiak, Prezes Zarządu spółki FutureMeds.

Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym miejsca ze stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych). Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, a także certyfikat WELL Health-Safety potwierdzający wysoki standard procedur bezpieczeństwa.

Biurowiec Infinity, oprócz wyjątkowej i bardzo charakterystycznej architektury, będzie mógł poszczycić się również najnowszymi technologiami, w tym innowacyjną platformą obsługi najemców autorstwa spaceOS. Rozwiązania bezdotykowe, uchylne okna oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewnią bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom.
W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstaną przestronne tarasy z elementami małej architektury i zieleni. Wszystkie działania w ramach projektu Infinity, począwszy od prac budowlanych, przez zastosowane technologie i rozwiązania, aż po zarządzanie budynkiem, realizowane są zgodnie z kryteriami ESG, aby zapewnić niskoemisyjność biurowca i zminimalizować jego wpływ na środowisko.
Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, jego generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a za komercjalizację odpowiada JLL. Wśród najemców budynku powstającego przy Placu Jana Pawła II we Wrocławiu znajduje się m.in. globalny dostawca rozwiązań eCommerce – firma Divante oraz koncept restauracyjny Toscanizzazione.

W listopadzie br. zakończono realizację konstrukcji biurowca Infinity, a budynek osiągnął swój najwyższy punkt. Obecnie na placu budowy trwają intensywne prace instalacyjne i wykończeniowe – związane m.in. z montażem szklanej elewacji na kolejnych kondygnacjach naziemnych. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na II kw. 2023 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments