Firma Apple zaprezentowała dziś nowego 14- i 16‑calowego MacBooka Pro z czipem M2 Pro i M2 Max. To układ scalony Apple nowej generacji, który wyróżnia się jeszcze większą energooszczędnością i większą wydajnością baterii podczas realizacji specjalistycznych zadań.

Dzięki M2 Pro i M2 Max – najpotężniejszemu i najwydajniejszemu czipowi w laptopach dla profesjonalnych użytkowników – MacBook Pro bez trudu radzi sobie z najcięższymi zadaniami. Renderowanie efektów trwa na nim nawet 6x krócej niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel, a grading kolorów zajmuje nawet 2x mniej czasu1. Bezprecedensowa energooszczędność układu scalonego Apple przekłada się na wydajność baterii MacBooka Pro, która teraz wystarcza na nawet 22 godziny pracy – najdłużej w historii Maca2. Nowy MacBook Pro zapewnia lepszą łączność za sprawą interfejsu Wi‑Fi 6E3, który działa nawet dwa razy szybciej niż ten poprzedniej generacji, oraz nowoczesnego portu HDMI, który po raz pierwszy obsługuje monitory 8K.

Dzięki maksymalnie 96 GB zunifikowanej pamięci RAM w modelu z czipem M2 Max twórcy mogą pracować na scenach tak dużych, że na laptopach PC nie da się ich nawet uruchomić4. MacBook Pro to komputer jedyny w swoim rodzaju, a dopełniają go znakomity wyświetlacz Liquid Retina XDR, bogaty zestaw portów, kamera FaceTime HD 1080p, sześć głośników i mikrofony klasy studyjnej. Dodać do tego należy system macOS Ventura, który sprawia, że komfortu pracy na MacBooku Pro nie sposób porównywać z niczym innym. Klienci mogą zamawiać nowego 14- i 16‑calowego MacBooka Pro już dziś. Oba modele będą dostępne od wtorku, 24 stycznia.

Bezkonkurencyjna wydajność dzięki M2 Pro i M2 Max

Czip M2 Pro i M2 Max sprawia, że MacBook Pro odmienia dotychczasowy sposób pracy zawodowców z różnych dziedzin – od artystów przez naukowców po twórców aplikacji. Użytkownicy, którzy zamierzają przejść na nowszy model z Maca z procesorem Intel, odczują jeszcze wyraźniejszy wzrost wydajności, długości działania baterii i ogólnej produktywności. Ponadto MacBook Pro utrzymuje stabilną wydajność bez względu na to, czy jest podłączony do gniazdka, czy pracuje na baterii.

MacBook Pro z czipem M2 Pro ma 10- lub 12‑rdzeniowe CPU z nawet ośmioma rdzeniami zapewniającymi wydajność i czterema rdzeniami energooszczędnymi, które oznaczają do 20 procent większą wydajność niż z czipem M1 Pro. Dzięki przepustowości zunifikowanej pamięci wynoszącej 200 GB/s – dwa razy więcej niż w przypadku czipa M2 – i nawet 32 GB zunifikowanej pamięci RAM użytkownicy mogą błyskawicznie realizować złożone projekty i korzystać z wielu profesjonalnych aplikacji jednocześnie.

Nawet 19‑rdzeniowe GPU nowej generacji zapewnia do 30 procent większą wydajność grafiki. System Neural Engine działa o 40 procent szybciej, co usprawnia wykonywanie zadań w trybie uczenia maszynowego, takich jak analiza wideo czy przetwarzanie obrazów. Do tego potężny silnik multimedialny w czipie M2 Pro z łatwością radzi sobie z najpopularniejszymi kodekami wideo, dzięki czemu radykalnie przyspiesza odtwarzanie i kodowanie wideo przy bardzo niskim zużyciu energii.

MacBook Pro z czipem M2 Pro:

Renderowanie napisów i animacji w aplikacji Motion przebiega o 80 procent szybciej1 niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel i nawet o 20 procent szybciej5 w porównaniu do poprzedniej generacji.

Kompilowanie w środowisku Xcode przebiega nawet 2,5x szybciej1 niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel i niemal o 25 procent szybciej5 w porównaniu do poprzedniej generacji.

Przetwarzanie obrazów w aplikacji Adobe Photoshop przebiega nawet o 80 procent szybciej1 niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel i nawet o 40 procent szybciej5 w porównaniu do poprzedniej generacji.

MacBook Pro z czipem M2 Max zapewnia radykalny wzrost wydajności. To m.in. zasługa większego, nawet 38‑rdzeniowego GPU, za sprawą którego wydajność grafiki wzrosła nawet o 30 procent w porównaniu z czipem M1 Max. Ponadto przepustowość zunifikowanej pamięci wynosi 400 GB/s, a więc dwa razy więcej niż w przypadku czipa M2 Pro. Dzięki nawet 96 GB zunifikowanej pamięci RAM komputer MacBook Pro po raz kolejny przesuwa granice dotyczące pamięci graficznej w laptopie. Z łatwością sprosta najcięższym zadaniom graficznym, takim jak tworzenie zaawansowanych modeli geometrycznych i tekstur w środowisku 3D czy scalanie fotografii w skomplikowane panoramy. Czip M2 Max ma 12‑rdzeniowe CPU nowej generacji z nawet ośmioma rdzeniami zapewniającymi wydajność i czterema rdzeniami energooszczędnymi, które działa do 20 procent wydajniej niż w wypadku M1 Max. Ponadto wykorzystuje potężny silnik multimedialny – mocniejszy niż ten w M2 Pro – o dwukrotnie większej akceleracji ProRes, który znacząco przyspiesza odtwarzanie i transkodowanie materiałów multimedialnych.

MacBook Pro z czipem M2 Max:

Renderowanie efektów w aplikacji Cinema 4D przebiega nawet 6x szybciej1 niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel i nawet 30 procent szybciej6 w porównaniu do poprzedniej generacji.

Grading kolorów w aplikacji DaVinci Resolve przebiega nawet 2x szybciej1 niż na najszybszym MacBooku Pro z czipem Intel i nawet o 30 procent szybciej6 w porównaniu do poprzedniej generacji.

Udoskonalona łączność

MacBook Pro jest teraz wyposażony w interfejs Wi‑Fi 6E3 do szybszej komunikacji bezprzewodowej. Do tego ma unowocześniony port HDMI, który pozwala podłączać monitory o rozdzielczości 8K przy nawet 60 Hz i monitory o rozdzielczości 4K przy nawet 240 Hz. Nowe możliwości bazują na wszechstronnych opcjach łączności dostępnych w MacBooku Pro już wcześniej. To m.in. trzy porty Thunderbolt 4 do błyskawicznego podłączania urządzeń peryferyjnych, gniazdo na kartę SDXC i port MagSafe 3 do ładowania.

macOS Ventura

Połączenie MacBooka Pro z systemem macOS Ventura przynosi jeszcze większą wydajność i produktywność. Przydatne nowości, takie jak kamera Continuity, zapewniają użytkownikom każdego Maca funkcje do prowadzenia wideokonferencji, m.in. Widok blatu, Centrum uwagi czy Światło studyjne. Funkcja Handoff w FaceTime pozwala użytkownikom rozpocząć połączenie FaceTime na iPhonie lub iPadzie, a potem kontynuować je na Macu. Lub odwrotnie. Z kolei narzędzia takie jak Stage Manager automatycznie porządkują aplikacje i okna, tak by można było skoncentrować się na zadaniu, ale wciąż mieć wszystko na oku.

Aplikacje Wiadomości i Mail działają jeszcze lepiej, a Safari – najszybsza na świecie przeglądarka dostępna na Macu – obsługuje innowacyjne klucze pozwalające zapomnieć o hasłach. Udostępniana biblioteka zdjęć w iCloud pozwala utworzyć specjalny album, który będzie dostępny dla nawet 6 członków rodziny. Z kolei nowa aplikacja Freeform oferuje elastyczne obszary robocze, które sprzyjają produktywnej i kreatywnej pracy – zarówno podczas samodzielnego, jak i zespołowego tworzenia planów czy poszukiwania pomysłów. Na Macu nie tylko lepiej się pracuje, ale i gra, a to za sprawą potencjału i popularności układu scalonego Apple oraz nowych narzędzi deweloperskich w interfejsie programistycznym Metal 3.

MacBook Pro a środowisko naturalne

MacBooka Pro zaprojektowano tak, by ograniczyć jego wpływ na środowisko naturalne. Zastosowano w nim między innymi następujące materiały pochodzące w 100 procentach z recyklingu: aluminium w obudowie, pierwiastki ziem rzadkich we wszystkich magnesach, cynę w lutach na płycie głównej oraz złoto w powłoce wielu płytek drukowanych. Ponadto jego liczne komponenty są wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących co najmniej w 35 procentach z recyklingu, a komputer spełnia wysokie standardy Apple dotyczące energooszczędności. MacBook Pro jest wolny od wielu szkodliwych substancji i ma opakowanie wykonane w 97 procentach z włókien naturalnych. Przybliża to Apple do osiągnięcia celu, którym jest całkowite wyeliminowanie plastiku z opakowań do 2025 roku.

Globalna działalność korporacyjna Apple jest już neutralna węglowo, a do 2030 roku firma planuje uzyskać stuprocentową neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności, tj. również w łańcuchu dostaw produkcji i cyklach życia wszystkich produktów. Oznacza to, że każde sprzedawane urządzenie Apple będzie miało zerowy wpływ netto na klimat – począwszy od produkcji komponentów poprzez montaż, transport, eksploatację i ładowanie, aż po recykling i odzysk materiałów.

Ceny i dostępność

  • Nowe modele MacBooka Pro z czipem M2 Pro i M2 Max można zamawiać od dzisiaj, tj. od 17 stycznia, na stronie apple.com/pl/store i w aplikacji Apple Store w 27 krajach i regionach, w tym w USA. Pierwsze urządzenia będą dostarczane klientom i zostaną udostępnione w sklepach Apple Store oraz u autoryzowanych sprzedawców Apple we wtorek, 24 stycznia.
  • W Australii, Chinach, Hongkongu, Japonii, Makau, Nowej Zelandii i Singapurze urządzenia MacBook Pro z czipem M2 Pro i M2 Max będą dostępne od piątku, 3 lutego.
  • Nowy 14‑calowy MacBook Pro z czipem M2 Pro dostępny jest od 11999 zł i 11099 zł dla sektora edukacji. Z kolei nowy 16‑calowy MacBook Pro z czipem M2 Pro dostępny jest od 14999 zł i 13799 zł dla sektora edukacji. Dodatkowe dane techniczne, opcje konfiguracji na zamówienie i akcesoria można znaleźć na stronie apple.com/pl/mac.
  • Każdy klient dokonujący zakupu komputera Mac firmy Apple może skorzystać z bezpłatnej indywidualnej konsultacji online ze specjalistą Apple, skonfigurować swój produkt w wybranych sklepach, w tym otrzymać pomoc w przenoszeniu danych, jak również poradzić się, jak ustawić nowego Maca pod kątem indywidualnych preferencji.
  • Korzystając z programu Apple Trade In, klienci mogą oddać swój dotychczasowy komputer i otrzymać bonifikatę na zakup nowego Maca. Informacje na temat wartości urządzeń klientów dostępne są na stronie apple.com/shop/trade-in.
  • W ramach planu ochrony AppleCare+ dla Maca firma Apple zapewnia fachowe wsparcie techniczne oraz dodatkową ochronę serwisową, w tym nawet dwie naprawy urządzenia w razie przypadkowego uszkodzenia w każdym okresie 12 miesięcy, z których każda podlega opłacie serwisowej.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments