Wczoraj Microsoft ogłosił kilka ogłoszeń dotyczących Surface, Microsoft 365 i Windows. Przedstawił nową wizję następnej ery oprogramowania Windows, w której komputer i chmura przenikają się i wykorzystują innowacyjną technologię sztucznej inteligencji, aby zapewnić użytkownikom nowe doświadczenia. 

Przez ostatnie dziesięć lat Surface łamał konwencję komputera PC – poprzez innowacyjne formy i nowe modele interakcji, które zmieniły oczekiwania branży wobec laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu i urządzenia mobilnego. Co ważniejsze, Surface i Windows pomogły w usunięciu barier w kwestiach łączenia się, tworzenia, pracy, nauki. To w nich łączą się najlepsze cechy firmy Microsoft zebrane w jednym urządzeniu.

Dlatego firma zaprezentowała 3 nowe modele tego wyjątkowego urządzenia:

 • Surface Pro 9 wyposażony w ekran o częstotliwości odświeżania 120 Hz, kamerę HD, możliwość wyboru procesorów oraz niestandardowy, zmodernizowany układ G6 firmy Microsoft. We współpracy z Liberty of London dostępny jest limitowany projekt i dopasowana klawiatura, aby uczcić 10-lecie Surface.
 • Surface Laptop 5 charakteryzuje się całodziennym czasem pracy na baterii, procesorem Intel® Core 12. generacji oraz złączem Thunderbolt 4. Po raz pierwszy Surface Laptop 5 został zaprojektowany i zweryfikowany jako Intel Evo, co oznacza, że jest o ponad 50% wydajniejszy od swojego poprzednika.
 • Surface Studio 2+ to nawet o 50% szybszy procesor, ulepszona grafika i eleganckie, nowoczesne wykończenie.

Dodatkowo ujawniono nowe akcesoria Microsoft: 

 • Akcesoria Microsoft Adaptive będą dostępne 10/25 na wybranych rynkach. Dodatkowo, klienci biznesowi i edukacyjni mogą teraz drukować 3D uchwyty z Shapeways dla Microsoft Business Pen i Microsoft Classroom Pen 2.
 • Stacja dokująca Microsoft Audio Dock (249 USD) posiada cztery różne porty, ładowarkę do komputera oraz wbudowane głośniki Omnisonic zapewniające doskonały dźwięk.
 • Microsoft Presenter+, pierwszy certyfikowany przez Microsoft Teams kontroler prezentacji, pozwalający na przyspieszanie slajdów, wyciszanie, dołączanie do spotkań i podnoszenie ręki.
 • Urządzenia i akcesoria są dostępne w przedsprzedaży już dziś w Microsoft Store na stronie microsoft.com i u wybranych sprzedawców. Będą dostępne na wybranych rynkach od 25 października.

Nowe narzędzia dla twórców w Microsoft 365, Microsoft Edge i Bing

 • W wersji przedpremierowej Microsoft Designer to bezpłatna aplikacja do projektowania graficznego, która pomaga tworzyć oszałamiające projekty i grafiki. Designer wygeneruje unikalne dla Ciebie projekty i zaoferuje spersonalizowane zalecenia dzięki najnowocześniejszej sztucznej inteligencji Microsoftu i integruje sztuczną inteligencję generującą obrazy z filmu DALL-E 2.
 • Microsoft Create to darmowa witryna z jednym miejscem, w którym można rozpocząć tworzenie filmów, projektów graficznych, dokumentów, prezentacji i nie tylko, dzięki szablonom i wskazówkom.
 • Edycja wideo Clipchamp oficjalnie dołącza do rodziny Microsoft 365.
 • Zakupy w pasku bocznym Microsoft Edge wykorzystują sztuczną inteligencję do analizy informacji o produktach, aby ułatwić zakupy.
 • Na podglądzie, Kreator obrazów w Bing pozwala tworzyć oryginalne obrazy, wykorzystując DALL-E 2.

Integracja Apple w systemie Windows 11

 • Dzięki nowej integracji z iCloud i aplikacją Zdjęcia w Windows 11 użytkownik będzie mógł wkrótce uzyskać dostęp do zdjęć i filmów z iPhone’a na urządzeniach z systemem Windows. Apple Music i aplikacja Apple TV są dostępne na konsolach Xbox, a na Windowsie pojawią się w przyszłym roku. Dodatkowe szczegóły można znaleźć na tym blogu.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments