Cisco i Microsoft ogłosiły nowe partnerstwo, które zapewni klientom większy wybór. W pierwszej połowie 2023 r. obie firmy zaoferują możliwość uruchamiania Microsoft Teams natywnie na urządzeniach Cisco Room i Cisco Desk certyfikowanych dla Microsoft Teams, z opcją ustawienia Teams jako środowiska domyślnego. Cisco po raz pierwszy zostanie partnerem w programie Certified for Microsoft Teams.

Interoperacyjność zawsze była na czele naszej strategii pracy hybrydowej, bo wiemy, że klienci chcą, aby współpraca przebiegała na ich warunkach — niezależnie od urządzenia lub platformy konferencyjnej. Nasze partnerstwo z firmą Microsoft łączy dwóch liderów w obszarze rozwiązań do współpracy, które całkowicie przedefiniuje hybrydowe środowisko pracy. — powiedział Jeetu Patel, EVP i GM, Security & Collaboration, Cisco. 

Nasza wizja, aby usługa Teams była najlepszym środowiskiem współpracy w przestrzeniach fizycznych, została urzeczywistniona przez nasz niesamowity ekosystem partnerów sprzętowych. Witając Cisco jako naszego najnowszego partnera w obszarze urządzeń certyfikowanych dla Microsoft Teams, cieszymy się, że możemy wspólnie wprowadzić na rynek przodujący sprzęt i oprogramowanie do współpracy dla naszych wspólnych klientów. — powiedział Jeff Teper, prezes ds. aplikacji i platform do współpracy w firmie Microsoft.

Portfolio urządzeń certyfikowanych dla Microsoft Teams będzie obejmować szereg urządzeń wideo i urządzeń peryferyjnych, które umożliwiają pracę hybrydową w dowolnej przestrzeni roboczej – od mniejszych przestrzeni, takich jak pokoje skupienia i huddle spaces (małe prywatne sale konferencyjne), po duże sale konferencyjne i centra szkoleniowe. W portfolio znajdą się urządzenia Cisco Board Pro, Cisco Room Bar, Cisco Room Kit Pro, Cisco Room Navigator, Cisco Desk Pro, Cisco Desk Camera 4K oraz zestawy słuchawkowe Headset 320 i Headset 720. Dzięki tej gamie urządzeń przedsiębiorstwa mogą umożliwić pracownikom pracę w domu, biurze i w innym dowolnym miejscu.

Użytkownicy Microsoft Teams będą także mogli korzystać z mechanizmów uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji zaszytych w urządzeniach Cisco. Na przykład zaawansowane mechanizmy audio nie tylko usuwają szumy tła (takie jak kosiarka czy szczekający pies), ale także wychwytują i optymalizują wyłącznie głos użytkowników (usuwając dodatkowe dźwięki w tle). Inteligentne kamery wykrywają twarze i optymalizują widok, dzięki czemu każdy może mieć równą reprezentację podczas spotkania hybrydowego – niezależnie od tego, czy łączy się z domu, czy z zatłoczonej sali konferencyjnej. Każdy uczestnik może być widziany i słyszany podczas spotkań, niezależnie od tego, skąd się do nich przyłącza.

Chociaż certyfikowanymi urządzeniami Cisco będzie można zarządzać w Teams Admin Center, klienci mogą również korzystać z pełnej wartości Webex Control Hub. Oznacza to, że zespoły IT mogą wykorzystać takie możliwości, jak rozwiązywanie problemów w czasie rzeczywistym, analiza, optymalizacja przestrzeni roboczej oraz zarządzanie użytkownikami i urządzeniami. Zespoły IT mogą również uzyskać dostęp do zaawansowanych analiz przestrzeni roboczej, takich jak temperatura, jakość powietrza i wskaźniki zajętości – z możliwością ustawienia limitów pojemności i powiadomień w czasie rzeczywistym o ich przekroczeniu.

Pierwsza fala urządzeń Cisco certyfikowanych dla Microsoft Teams będzie dostępna na początku 2023 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments