Warszawski wydawca i producent gier — Hydra Games zaczyna nowy rok intensywnie. 21 stycznia spółka zadebiutowała na NewConnect i nie zwalnia tempa. Tydzień po debiucie odbyła się premiera Dont’t Be Afraid na konsole. Spółka zamierza jeszcze w tym roku oddać w ręce graczy dwa unikalne tytuły.

Horror trafił na konsole

W piątek odbyła się premiera gry Don’t Be Afraid na konsole Xbox, PlayStation oraz Nintendo. Ten survival horror, debiutował na komputery osobiste w grudniu 2020 roku, zbierając bardzo dobre opinie. W Don’t Be Afraid gracz wciela się rolę w Davida, 11-letniego chłopca, porwanego przez psychopatycznego szaleńca, a świat gry, to przerażający dom pełen pułapek, zagadek. Światowi gamingowi YouTuberzy ocenili Don’t Be Afraid jako jedną ze straszniejszych gier w jaką mieli okazję zagrać.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych reakcji na premierę Don’t Be Afraid na konsolach. Zgodnie z naszymi przewidywaniami gracze konsolowi jak i media bardzo pozytywnie przyjęły Don’t Be Afraid. Trailer gry na głównym kanale PlayStation na YouTube zobaczyło ponad 68 tys. widzów w zaledwie 4 dni, a od graczy otrzymujemy bardzo pozytywne recenzje. W oficjalnym serwisie informacyjnym Xbox Wire pojawił się post o Don’t Be Afraid, który z pewnością pozwoli dotrzeć do nowych graczy. – komentuje Kamil Kurkowski, Prezes Hydra Games.

Intensywne plany na 2022 

Notowana na NewConnect spółka Hydra Games, jeszcze w tym roku odda w ręce graczy dwa tytuły: “The Last Breath” oraz “A.I.D. Artificial Intelligence Defence”.

Za nami intensywny czas przygotowań do debiutu na małej giełdzie. Jest to dla nas kolejny krok milowy i cel który udało się osiągnąć. Nie spoczywamy jednak na laurach. Obecnie pracujemy nad bardzo ważnymi dla naszego studia grami. “The Last Breath” i “AID Artificial Intelligence Defence” to wysokiej jakości produkcje, których sam nie mogę się już doczekać. Nasz zespół wkłada dużo serca w proces ich tworzenia i wierzę, że gracze to docenią – dodaje Kamil Kurkowski.

The Last Breath to gra z gatunku psychologiczny survival horror. Gracz wciela się w rolę astronauty, który w wyniku rozpoczynającego się na Ziemii kataklizmu zostaje odcięty od jakiejkolwiek pomocy. Musi poradzić sobie z brakiem zasobów, usterkami stacji kosmicznej oraz utrzymaniem przy życiu rannego towarzysza. Walczy o przetrwanie, utrzymanie swojego człowieczeństwa i zdrowia psychicznego.

A.I.D. Artificial Intelligence Defence, zaś to gra strategiczna 3D tower defence. Gracz wciela się w sztuczną inteligencję systemu obronnego, która została stworzona w celu ochrony planety. Algorytmy A.I.D. uznały jednak, że największym zagrożeniem dla planety są ludzie i wyznaczyły jeden cel. Znaleźć i zniszczyć ostatnie, rozrzucone po świecie i ukryte siedziby ludzi, którzy mimo wszystko nie chcą złożyć broni i poddać się nieuniknionej konieczności.

Nasze propozycje gier na ten rok to przede wszystkim powiew świeżości na rynku. Na tę chwilę oraz w przewidywanym oknie premiery, czyli trzeci kwartał br. nie widać w planach innych producentów podobnych tytułów. To co proponujemy graczom to unikatowe, podejście do fabuły i rozgrywki. Ale nasze gry wpisują się w mainstreamową tematykę poruszaną w wielu filmach i aktualnych wydarzeniach takich jak próby podboju kosmosu czy też strach ludzi przed sztuczną inteligencją. Nasze gry będą prezentowały obraz pełen akcji – jakościowa grafika oraz duża ilość VFX. Jestem pewien, że nasze gry będą źródłem rozrywki na najwyższym poziomie – dodaje Kamil Kurkowski, Prezes Hydra Games.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments