Aleksandra Sroka-Krzyżak zaczyna swoją misję w Allegro, obejmując stanowisko podobne do roli, którą do niedawna pełniła w PKO Banku Polskim, gdzie stworzyła i wdrożyła strategię cyfryzacji dla jednej z wiodących instytucji finansowych w Europie Wschodniej.

W swojej nowej roli w Allegro Aleksandra będzie odpowiedzialna za kwestie strategiczne, za które do tej pory odpowiadało kilka osób z zespołu zarządzającego. Wcześniej, oprócz pełnienia funkcji Szefa Strategii, Projektów i Transformacji Cyfrowej w PKO, Aleksandra była również członkiem PKO Corporate Venture Capital, który odpowiadał za przejęcia start-upów. Wcześniej była Partnerem w The Boston Consulting Group, gdzie zajmowała się projektami w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym związanymi z transformacją cyfrową, otwartą bankowością i strategiami innowacji – w tym współpracą z fintechami, poprawą efektywności oraz procesami przejęć. Zarządzała też wieloma projektami za granicą i pracowała dla biur BCG w Nowym Jorku i Mediolanie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Anna Wróbel nową dyrektor HR Allegro

„Głęboko wierzę, że Allegro jest najbardziej obiecującą firmą w tej części Europy: połączenie jej wielkich osiągnięć, potencjału rynkowego pod hasłem ‘sky is the limit’ i marki, która jest w stanie przyciągnąć największe talenty, sprawia, że czuję się bardzo zmotywowana, zaczynając pracę w tym zespole. Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez aplikacji Allegro – ja i moja rodzina jesteśmy jej częstymi użytkownikami, więc czuję się tym bardziej zdopingowana, by wykorzystać całą moją dotychczasową wiedzę i ułatwić Allegro jeszcze szybszy rozwój!” – mówi Sroka-Krzyżak.

Allegro rozwija się w niespotykanym dotąd tempie, a nasze ciągłe dążenie do innowacji wymaga jasnej wizji i strategii, które pozwolą przełożyć nasze plany na rzeczywistość. Alex jest osobą, która może nam w tym pomóc” – powiedział Francois Nuyts, CEO Allegro. “Jej ogromne doświadczenie w cyfrowych transformacjach i pasja do technologii to idealne połączenie dla Allegro. Wierzymy, że Aleksandra pomoże nam jeszcze bardziej przyspieszyć nasz rozwój i wprowadzać dalsze usprawnienia we wszystkich obszarach. Jednocześnie wiemy, że szukając sposobów na zwiększenie efektywności, stworzy również odpowiednie rozwiązania, aby nasz unikatowy zespół czuł się odpowiednio zmotywowany i zaangażowany. Bardzo cieszę się na tę współpracę” – dodał Nuyts.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments