DHL Parcel Polska powiększa swoją flotę samochodów dostawczych o pojazdy MAN eTGE.

Zaawansowane technologicznie elektryki będzie można spotkać m.in. na ulicach Warszawy, Gdańska, czy Poznania. Włączając kolejne pojazdy elektryczne do swojej floty kurierskiej, firma konsekwentnie realizuje politykę GoGreen, której celem jest osiągnięcie zerowej emisyjności do 2050 r. Pojazdy w ramach wynajmu długoterminowego z pełną obsługą dostarczyła firma Arval.

Popyt na usługi kurierskie nieustannie rośnie m.in. ze względu na coraz większą popularność zakupów online. Już od dawna prowadzimy intensywne testy różnych modeli samochodów dostawczych o napędzie elektrycznym, które doskonale sprawdzają się w się w ramach miejskiej logistyki. Zbierają również bardzo pozytywne opinie naszych kurierów, którzy cenią sobie komfort jazdy i wygodę, jaką zapewnia elektryczny napęd. Jako firma, której misją jest osiągnięcie zerowej emisji CO 2  będziemy sukcesywnie elektryfikowali flotę kurierską” – informuje Bartłomiej Wnęk, Wiceprezes ds. Operacyjnych z DHL.

Dostawcze elektryczne pojazdy włączane obecnie do floty DHL Parcel to MAN-y eTGE,
o ładowności 950 kg, z baterią pozwalającą na przejechanie ok. 110 km po naładowaniu jej
do pełna. Samochody są dostarczane przez producenta wraz z przenośnymi ładowarkami
i będą ładowane w bazach DHL. Firma odebrała dotychczas 33 elektryczne MAN-y, które już
służą kurierom. Do końca 2021 r. DHL chce użytkować w Polsce około 100 elektrycznych
pojazdów dostawczych.

Chcemy być liderem elektromobilności w naszej branży i wpływać na kierunek zmian na rynku. Już teraz współpracujemy z Polskim Towarzystwem Paliw Alternatywnych w ramach największego projektu badawczego dotyczącego komercyjnego wykorzystania samochodów elektrycznych. Tylko do końca roku będziemy mieli około 150 samochodów elektrycznych, a w najbliższych latach będzie ich już ponad 500. Rozwiązania proekologiczne stosujemy nie tylko w kontekście floty. Jednym z przykładów jest wykorzystanie potencjału OZE. W wybranych terminalach DHL Parcel korzystamy z energii elektrycznej wytwarzanej właśnie przez nasze instalacje fotowoltaiczne” – dodał Wnęk.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments