TikTok kontynuuje działania w zakresie zwiększania bezpieczeństwa swoich użytkowników powołując Europejską Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa. Zadaniem Rady złożonej z liderów opinii oraz ekspertów reprezentujących różne sektory będzie opiniowanie i doradzanie w zakresie polityki i praktyk moderacji treści, pomoc w kształtowaniu regionalnych i globalnych wytycznych, odpowiadających na obecne i przyszłe wyzwania platformy. 

Członkami Europejskiej Rady Doradczej ds. Bezpieczeństwa są liderzy środowisk akademickich i organizacji pozarządowych z całej Europy. Każdy z nich wnosi inne, świeże spojrzenie na wyzwania stojące przed TikTokiem. W przyszłości do wspólnej dyskusji na temat bezpieczeństwa TikTok planuje również zaprosić wybranych twórców platformy. 

„Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie, że TikTok jest bezpiecznym miejscem, które umożliwia twórczą ekspresję. Wyzwania, które przed nami stoją, są bardzo złożone i stale ewoluują, co sprawia, że niezbędna jest nasza współpraca
z zewnętrznymi ekspertami. Cieszę się, że dziś uruchamiamy naszą Europejską Radę Doradczą ds. Bezpieczeństwa i nie mogę się doczekać współpracy z naszymi pierwszymi ekspertami” – mówi Julie de Bailliencourt, Head of Product Policy, EMEA. 

„Poczucie bezpieczeństwa jest kluczowe, aby móc budować zaufanie użytkowników do naszej platformy. Wiemy, że aby było to możliwe, musimy wsłuchiwać się w głosy ekspertów, którzy będą przedstawiać nam swoje opinie i doradzać w kwestiach związanych z ochroną społeczności TikToka. Ich uwagi będą dla nas niezwykle istotne, by móc wprowadzać nowe funkcjonalności i usługi, które pomogą nam stworzyć jeszcze bardziej przyjazną przestrzeń dla wszystkich użytkowników platformy” – dodaje Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

TikTok i jego podejście do bezpieczeństwa w 2020 roku

Jednym z ważnych aspektów na jakich skupia się TikTok jest promowanie autentyczności i ograniczanie rozprzestrzeniania fałszywych informacji. W 2020 roku platforma wprowadziła m. in. dodatkowe możliwości raportowania niepokojących treści i kont, a także podpisała Kodeks postepowania Unii Europejskiej w zakresie zwalczania dezinformacji.

TikTok prężnie rozwija także swoje narzędzia wspierające bezpieczeństwo jego użytkowników, zwracając szczególną uwagę na swoich młodszych odbiorców. Platforma w ostatnim czasie skupiła się na rozwijaniu narzędzia Family Pairing, które nie tylko pozwala rodzicom chronić ich dzieci w sieci, lecz także jest pretekstem do podejmowania rozmów na temat bezpieczeństwa w sieci. Platforma podjęła także ważną decyzję o wyłączeniu możliwości bezpośredniego przesyłania wiadomości i transmisji na żywo osobom poniżej 16 roku życia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments