Europejskie rozgrywki Teamfight Tactics w 2020 roku dostarczyły mnóstwa emocji wszystkim fanom gry na całym świecie. Zwycięstwo w Mistrzostwach Świata TFT: Galaktyki szesnastoletniego Francuza Double61 pokazało, że europejscy zawodnicy TFT to siła, z którą należy się liczyć.

Teraz najlepsi gracze zyskają szansę na udział w turnieju Star Cup TFT, w którym brać udział będą gracze z Europy Środkowo-Wschodniej oraz z Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W turnieju weźmie udział 16 zawodników, z czego 4 graczy będzie z Polski, 4 graczy z Niemiec, Austrii i Szwajcarii oraz 8 z obszaru Węgier, Rumunii, Grecji, Bułgarii, Czech, Słowacji oraz Bałkanów.

Aby dostać się do turnieju, zawodnicy, z rejonów EE i DACH,będą musieli w trakcie wyznaczonego czasu rozegrać  co najmniej 10 gier rankingowych. Pod uwagę brane będą pozycje rankingowe w dniu 25.04.2021. Wszystkie mecze, które rozpoczną się przed końcem okna czasowego będą brane pod uwagę, nawet jeśli skończą się już po czasie. W przypadku remisów wyniki graczy będą porównywane pod kątem wyników w meczach – osiągania najwyższej pozycji oraz zwycięstw. (top1 i top4)

Polską reprezentacją w turnieju automatycznie zostaną najlepsi zawodnicy z Ultraligi TFT, dlatego warto śledzić polskie zmagania, których finał będzie rozegrany 5 kwietnia, a więc tuż przed startem Star Cup TFT.

Star Cup TFT rozpocznie się 11 maja 2021 roku i potrwa cztery tygodnie. Finał zawodów odbędzie się 1 czerwca 2021 roku. Pula nagród w zawodach wynosi 10 tysięcy euro!

O Teamfight Tactics

Teamfight Tactics to gra online wywodząca się z bogatego uniwersum League of Legends. Postacie znane graczom League of Legends mierzą się tam w kierowanych sztuczną inteligencją pojedynkach, przypominających pojedynki szachowe. Zadaniem graczy jest tworzenie odpowiednich kompozycji przedmiotów i postaci, żeby wygrać serię turniejowych pojedynków, w których jednocześnie bierze udział 8 graczy.

TFT to gra typu auto-battler, w której do zwycięstwa konieczna jest znajomość każdej postaci oraz ich synergii, zarządzania zasobami oraz dopasowywania swoich kompozycji do zestawów przeciwnika. Pojedynki są dynamiczne i widowiskowe, ponieważ każda nowa postać na planszy dołącza z własnym zestawem animowanych umiejętności.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments