Firma Riot Games ogłosiła nowy format zbliżających się Mistrzostw Teamfight Tactics: Losy. Międzynarodowy Turniej odbędzie w dniach od 7 do 9 kwietnia. Zawodnicy uczestniczący w zmaganiach zostaną wyłonieni w drodze kwalifikacji, które odbywają się już teraz na całym świecie.

Wraz ze wzrostem zainteresowania rywalizacją w Teamfight Tactics pojawiła się konieczność rozszerzenia turnieju do 24 najlepszych zawodników TFT na świecie. W Mistrzostwach Losów zwiększyła się również pula nagród, która osiągnęła w tym sezonie 250 000 dolarów.

Mistrzostwa Losów zostaną rozegrane w nowym 3-dniowym formacie według zasad systemu szwajcarskiego:

  • Dzień 1 — po rozegraniu 5 rund liczba graczy zostanie zredukowana z 24 do 16. Gracze zostaną przydzieleni do trzech poczekalni w oparciu o wyniki uzyskane w regionach. 
  • Dzień 2 — po rozegraniu 5 rund liczba graczy zostanie ponownie zredukowana, tym razem z 16 do 8. Gracze zostaną przydzieleni do dwóch poczekalni w zależności od ich wyników w dniu 1. 
  • Dzień 3 — gracze będą walczyć o punkty. Pierwszy gracz, który zdobędzie zwycięstwo po zgromadzeniu na koncie 18 punktów, zostanie mistrzem TFT: Losy. 

Jeszcze przed wydarzeniem zostaną opublikowane szczegóły dotyczące zakwalifikowanych uczestników i transmisji Mistrzostw oraz dodatkowe informacje na temat turnieju. W tym celu warto śledzić oficjalną stronę League of Legends.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments