Moonlit, krakowski gamedeveloper specjalizujący się w produkcji gier wideo pozwalających na cyfrowe realizowanie hobby, poinformował o zawarciu umowy w zakresie licencjonowania figurek do gry Model Builder. Dzięki niej, w grze pojawią się modele przygotowane przez firmę Titan-Forge.

Titan-Forge jest twórcą cyfrowych modeli figurek, które użytkownik może wydrukować samodzielnie – jeśli posiada odpowiedni sprzęt: drukarkę 3D – lub zleci wykonanie odpowiedniej firmie. Firma cieszy się dużą popularnością na platformie crowdfundingowej Patreon – wg danych z graphtreon.com Titan-Forge jest comiesięcznie wspierany przez ok. 8000 osób, dzięki czemu spółka znajduje się w na 5. miejscu najpopularniejszych marek w kategorii gaming. Każdy z patronów za min. 9 USD miesięcznie ma dostęp do wzorów figurek tworzonych przez Titan-Forge, dlatego też dostęp do tej oddanej grupy odbiorców stanowi dla Moonlit niespotykaną okazję. 

graf. Modele fantasy Titan-Forge
Michał Gardeła, prezes Moonlit

„We współpracy z Titan-Forge widzimy ogromny potencjał – jest to najpopularniejsza firma zajmująca się modelami figurek na portalu Patreon. Tym samym otwieramy także Model Buildera na zupełnie nowe grono odbiorców: pasjonatów malowania figurek i gier planszowych. Możliwości współpracy w dużej mierze zależą od naszej wyobraźni i mocy przerobowych, a są wśród nich chociażby dedykowane dla Model Buildera DLC i drukowanie modeli z gry. Dzięki współpracy z tak znaną marką jak Titan-Forge powiększamy zakres rzeczywistych produktów w grze i podkreślamy autentyczność naszego projektu jako wartościowego narzędzia dla modelarzy. Posiadamy obecnie cały wachlarz modeli z każdego gatunku – tak więc w grze znajdą coś dla siebie miłośnicy motoryzacji, scen batalistycznych, marynistyki, pociągów, architektury, a nawet klimatów fantasy i sci-fi” – komentuje Michał Gardeła, prezes Moonlit.

Ponadto,  Spółka nawiązała współpracę z Bożydarem Nowickim – profesjonalnym modelarzem i malarzem figurek. Wesprze Moonlit jako konsultant w zakresie ekspertyzy modelarskiej, a także będzie twarzą serii materiałów wideo, które przybliżą modelarzom możliwości dostępne w grze oraz ich przełożenie na rzeczywiste prace. 

Bożydar Nowicki i jego modelarskie kreacje

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom modelarzy i społeczności skupionej wokół gry na kanałach social media rozpoczynamy rekrutację partnerów-ekspertów z dziedziny modelarstwa, z którym moglibyśmy współpracować w zakresie prezentowania możliwości dostępnych w Model Builder. Uważamy, że Boży świetnie wprowadzi graczy w świat modelarstwa, a modelarzy i hobbystów w świat gier, dzięki czemu Model Builder wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie” – kończy prezes Moonlit.

Przypominamy, że premiera gry zaplanowana jest na Q3 2021, a w produkcji poza relaksującym i kreatywnym trybem Sandbox pojawi się kampania z elementami fabularnymi. Wprowadza ona warstwę emocjonalną do “mechanicznych” z natury symulatorów i znacząco podnosi poziom immersji wirtualnego świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments