Przedsiębiorstwa przyspieszają swoją cyfrową transformację – przenosząc coraz więcej zadań do chmury. Chmura może być jednak często złożona, z nieznanymi narzędziami do zarządzania i obsługi dużych flot maszyn wirtualnych (VM). W szczególności zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury i widocznością zgodności w skali chmury może stanowić wyzwanie dla administratorów infrastruktury i operacji. Klienci mówią nam, że potrzebują uproszczonych narzędzi natywnych dla chmury do obsługi i zarządzania zasobami w chmurze, podobnie jak ich znane narzędzia do zarządzania infrastrukturą lokalną.

Dlatego Google Cloud prezentuje dzisiaj VM Manager, pakiet narzędzi do zarządzania infrastrukturą, który upraszcza i automatyzuje utrzymanie dużych flot maszyn wirtualnych Compute Engine. To natywne rozwiązanie chmurowe bazuje na infrastrukturze Google, dostarczając uproszczony zestaw narzędzi do zautomatyzowanego raportowania zgodności i wdrażania oprogramowania w skali.

Zautomatyzowane funkcje programu VM Manager upraszczają i zmniejszają złożoność zapewniania zgodności, obserwowalności i utrzymania bezpieczeństwa dużych flot maszyn wirtualnych. Zawiera pojedynczy pulpit nawigacyjny, który zwiększa widoczność zgodności i śledzenie danych inwentaryzacyjnych w czasie rzeczywistym w celu uzyskania przydatnych informacji i utrzymania szczytowej wydajności infrastruktury. Pakiet obsługuje najpopularniejsze środowiska systemów operacyjnych Windows i Linux i obejmuje następujące usługi:

 • Zarządzanie poprawkami: ta usługa zapewnia aktualność systemów pod kątem luk w zabezpieczeniach, umożliwiając stosowanie poprawek systemu operacyjnego na zestawie maszyn wirtualnych, otrzymywanie danych dotyczących zgodności poprawek w środowiskach systemów operacyjnych oraz automatyzację instalacji poprawek systemu operacyjnego na maszynach wirtualnych – wszystko z jednego scentralizowanego Lokalizacja.
  Usługa zarządzania poprawkami ma dwa główne składniki – raportowanie zgodności poprawek, które zapewnia wgląd w stan poprawek maszyn wirtualnych w dystrybucjach systemów Windows i Linux; oraz wdrażanie poprawek, które automatyzują proces aktualizacji systemu operacyjnego i oprogramowania. Wdrożenie poprawki planuje zadania poprawki.
 • Zarządzanie konfiguracją: ta usługa umożliwia wdrażanie, wykonywanie zapytań i utrzymywanie spójnych konfiguracji maszyn wirtualnych. Jest wyposażony w automatyczne funkcje naprawcze, które zmniejszają wysiłek ręczny i zapewniają zgodność floty. Zasady dotyczące gości na każdej maszynie wirtualnej Compute Engine zapewniają spójność konfiguracji oprogramowania.
  „Dzięki infrastrukturze obsługującej setki milionów graczy na całym świecie utrzymanie spójnych konfiguracji instancji naszych maszyn wirtualnych ma kluczowe znaczenie. Zarządzanie konfiguracją ograniczyło ręczny wysiłek związany z tym procesem dzięki funkcjom, które umożliwiają firmie King zarządzanie naszymi zasobami na dużą skalę”
  – powiedział Martin Danko, starszy inżynier ds. DevOps, King.com
 • Zarządzanie zapasami umożliwia zbieranie informacji o systemie operacyjnym i pakietach. Możesz zidentyfikować maszyny wirtualne, na których działa określona wersja systemu operacyjnego, wyświetlić pakiety zainstalowane na maszynie wirtualnej, wygenerować listę aktualizacji pakietów dostępnych dla każdej maszyny wirtualnej i zidentyfikować brakujące pakiety, aktualizacje lub poprawki dla maszyny wirtualnej.
  Zarządzanie zapasami jest zintegrowane z innym produktem Google Cloud, Cloud Asset Inventory, aby uprościć przeglądanie, monitorowanie i analizowanie danych floty Google Cloud.

Oprócz powyższego, VM Manager ma solidny plan ekscytujących możliwości, które zostaną wprowadzone w nadchodzących miesiącach, więc bądź na bieżąco.

Z łatwością zarządzaj największymi flotami

VM Manager zmniejsza złożoność, poprawia raportowanie bezpieczeństwa i zgodności oraz upraszcza monitorowanie zasobów w dużym środowisku chmurowym. Wykorzystując zautomatyzowane narzędzia do utrzymywania aktualności systemów, zmniejszania ryzyka przestojów i zwiększania produktywności użytkowników wewnętrznych, pierwsi użytkownicy VM Manager mówią nam, że pozwala to administratorom IT skupić się na innych krytycznych zadaniach biznesowych.

„Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem VM Manager w Google Cloud. Zarządzanie infrastrukturą w chmurze jest wyzwaniem dla przedsiębiorstw dowolnej wielkości, a zautomatyzowane funkcje Patch and Configuration Manager zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów, osiągnęły już wysoką wydajność. Atos jest podekscytowany, mogąc wnieść dodatkową wartość dla klientów dzięki natywnemu rozwiązaniu Google Cloud do zarządzania dużymi flotami maszyn wirtualnych ” – wskazuje Ovidiu Julean, Tower Architect, Atos. 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments