The Dust założył spółkę zależną – Two Horizons. Studio będzie odpowiadało za produkcję symulatorów, w tym m. in. za kontynuację projektów zapowiedzianych przez The Dust: Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator i Exterminator Simulator. Wydawcą wszystkich produkcji będzie The Dust. Jest to kolejny etap realizacji rozszerzonej strategii rozwoju The Dust na lata 2020-2023 ogłoszonej w październiku br. 

Zgodnie ze strategią rozwoju The Dust Spółka zamierza w ramach tworzonej grupy kapitałowej realizować działalność w 3 obszarach: produkcji gier indie premium, średnio budżetowych gier survivalowych oraz średnio budżetowych symulatorów. Nowe studio będzie zajmowała się produkcją gier z gatunku symulatorów.

„Dla przejrzystości komunikacji zarówno z rynkiem kapitałowym jak i z graczami chcemy budować silne i rozpoznawalne brandy dla wszystkich trzech rodzajów działalności, a także pozycję samego The Dust jako wydawcy. Jednocześnie chcąc zapewnić identyfikację poszczególnych zespołów z trzema filarami naszej działalności, postanowiliśmy budować pierwszy filar w ramach spółki The Dust, a dwa pozostałe w ramach spółek zależnych. Założone w lipcu br. Game Island zajmuje się produkcją gier survivalowych, natomiast powołane dzisiaj Two Horizons zajmie się produkcją symulatorów”  – komentuje Jakub Wolff, prezes zarządu The Dust oraz prezes Two Horizons.

Studio Two Horizons będzie odpowiedzialne za  kontynuację produkcji 5 zapowiedzianych symulatorów przez The Dust, a więc Car Thief, Hotel Renovator, Aquapark Renovator, Airport Renovator oraz Exterminator Renovator. 

„Część gier symulatorowych jest już na etapie produkcji bądź w fazie marketingowej po zakończonym etapie preprodukcji w The Dust. Chcemy przesunąć dokończenie produkcji tych gier do Two Horizons, która skupi się na produkcji gier symulatorowych. Do nowego studia trafią również osoby kluczowe dla poszczególnych projektów, które są w nie zaangażowane od początku trwania prac” – mówi Jakub Wolff.

„Dzięki temu Two Horizons startuje ze zbudowanym portfelem produkcji w toku i szybciej niż inne startupy będzie osiągać przychody ze sprzedaży gier. Jednocześnie The Dust zachowa w tych projektach udział w przychodach odpowiedni do dotychczas poniesionych kosztów ich przygotowania. W najbliższym czasie zamierzamy opublikować kolejne zapowiedzi” – dodaje Jakub Wolff.

Two Horizons – to druga spółka zależna od The Dust. 24 lipca br. wrocławski producent i wydawca powołał spółkę Game Island, która zajmuje się produkcją gier z gatunku survival. W październiku studio opublikowało zapowiedź swojego pierwszego projektu – gry Deadly Desert. W przygotowaniu jest zapowiedź kolejnego survivalu. Dla gier tworzonych przez Game Island i Two Horizons wydawcą będzie The Dust. Powołanie obu spółek zależnych jest zgodne ze strategią rozwoju The Dust na lata 2020-2023.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments