27 listopada w ramach GovTech Festival odbędzie się finał i rozstrzygnięcie HackJunior, czyli konkursu dla młodzieży ze szkół podstawowych, którego celem jest promowanie wykorzystania nowych technologii w nauce oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, wskazuje w rozmowie z ISBtech pełnomocnik ds. GovTech w KPRM Justyna Orłowska.

W konkursie HackJunior mogą wziąć uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski, a prace konkursowe powinny zostać przesłane do 27 listopada do godz. 15:00 poprzez formularz umieszczony na stronie HackJunior. Zadanie polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii.

Narzędzie edukacyjne, które ma powstać, może mieć postać np. prezentacji, makiety, programu, maty edukacyjnej czy innej pomocy dydaktycznej. Szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety ufundowane przez firmę Play, a każdy uczeń biorący udział w wyzwaniu otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa w HackJunior oraz bezpłatny dostęp do cyfrowego ProgramistaJunior.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments