Samsung wprowadza do sprzedaży nowy monitor z wielokrotnie nagradzanej serii Odyssey. Model o oznaczeniu G55T to propozycja dla osób, które cenią sobie wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje gamingowe. Podobnie jak modele G7 i G9, monitor charakteryzuje się zakrzywieniem 1000R oraz szybkim czasem reakcji 1ms.

  • Zakrzywienie 1000R i HDR 10
  • Czas reakcji 1ms i częstotliwość odświeżania 144 Hz
  • Wsparcie dla AMD FreeSync Premium

G5 dostępny będzie w dwóch wariantach rozmiaru – 27 i 32 cale. Obie wersje oferują rozdzielczość WQHD i proporcje ekranu 16:9, wykorzystując matrycę VA. Monitor wyposażono w częstotliwość odświeżania matrycy 144 Hz, czas reakcji matrycy to 1 ms, co ucieszy wszystkich graczy. Monitor obsługuje również HDR 10 a posiadacze kart graficznych AMD docenią także wsparcie dla AMD FreeSyncPremium.

G55T posiada także zaawansowane funkcje poprawiające komfort użytkowania. Warto wspomnieć chociażby o redukujących zmęczenie oczu trybach Eye Saver i Flicker Free oraz o funkcji Eco Saving Plus, zwiększającej efektywność energetyczną monitora. Rewolucją, która została zaprezentowana już w przypadku monitorów Odyssey G7 i G9, jest zakrzywienie matrycy 1000R odpowiadające krzywiźnie ludzkiego oka. Dzięki niej wzrok mniej się męczy, a użytkownik ma wrażenie większej imersji – co jest szczególnie istotne w przypadku gamingu.

Uwagę graczy przykuje też design monitora, wyróżniający się minimalistyczną czarną obudową oraz ekranem z bardzo cienkimi ramkami. To właśnie m.in. dzięki nim można bez problemu postawić obok siebie dwa, a nawet trzy monitory, osiągając tym samym efekt jednej dużej powierzchni wyświetlania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments