iNTENCE, ekspert w zakresie rozwoju oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, ogłosił dzisiaj, że będzie działać pod nową nazwą – intive automotive.

Nowa nazwa, szeroka gama usług i obsługa klienta na najwyższym poziomie – tak w kilku słowach można opisać zmianę iNTENCE na intive automotive. W ramach wspólnego portfolio, dwie firmy eksperckie – iNTENCE, specjalizująca się w dziedzinie rozwoju oprogramowania motoryzacyjnego oraz intive, ekspert w dziedzinie rozwoju produktów cyfrowych – łączą swoje kompetencje. Ich wspólnym celem jest przeprojektowanie cyfrowego świata jutra. Motto „Digital Automotive Excellence” opisuje deklarację nowego podmiotu, łączącego dwa światy – IT i motoryzacji.

Dzięki swojej początkowej specjalizacji w tworzeniu oprogramowania, iNTENCE stała się w ciągu ostatnich kilku lat cenionym partnerem technologicznym w branży motoryzacyjnej. Dzięki obszernej wiedzy i doświadczeniu w zakresie systemów autonomicznej jazdy, sztucznej inteligencji, bezpieczeństwa IT, wirtualnej rzeczywistości i oprogramowania wbudowanego, iNTENCE z powodzeniem wspiera wiodących na rynku producentów samochodowych, takich jak Audi, BMW czy VW.

Natomiast intive koncentruje się na rozwoju produktów i rozwiązań cyfrowych. Ten międzynarodowy powerhouse posiada bogate doświadczenie w obszarach tworzenia aplikacji internetowych i mobilnych, oprogramowania wbudowanego, rozwiązań chmurowych, projektowania produktów i UX. Jako laureat licznych nagród – w tym nagrody Red Dot Design Award – intive jest niezawodnym partnerem dla klientów takich jak Vorwerk, Pro7Sat1 czy BASF.

Dzięki intive automotive zmienimy klasyczny świat motoryzacji na cyfrowy. Doświadczenie intive w tworzeniu cyfrowych produktów oraz kompetencje techniczne i motoryzacyjne iNTENCE pozwolą nam zaoferować klientom to, co najlepsze z obu światów: w pełni skomunikowany samochód i pozytywne cyfrowe doświadczenia klientów– powiedział Peter Schmidt, założyciel iNTENCE i jeden z dwóch dyrektorów zarządzających intive automotive.

Sławomir Kupczyk, COO w intive

Połączenie know-how obu firm stanowi bodziec do tworzenia nowych rozwiązań technologicznych. Mamy idealne kompetencje, aby wspierać naszych klientów w projektowaniu cyfrowych doświadczeń we wszystkich aspektach mobilności.” – powiedział Sławomir Kupczyk, COO w intive.

W Polsce, kompetencje z zakresu oprogramowania dla klientów automotive rozwijamy w naszym centrum w Krakowie. Planujemy poszerzenie współpracy pomiędzy naszymi ekspertami z Niemiec i Polski, którzy doskonale uzupełniają się wiedzą specjalistyczną i z zakresu rozwoju produktu.” – dodał Sławomir Kupczyk.

Dzięki integracji z grupą intive, intive automotive skorzysta z globalnej obecności firmy: 14 lokalizacji i około 1600 pracowników stanowi świetny punkt wyjściowy do zdobywania nowych rynków na całym świecie. Warto również wspomnieć o tym, że oprócz oddziałów w Ingolstadt i Monachium, intive buduje obecnie nowe centrum rozwoju oprogramowania cyfrowego na TechCampus w Regensburgu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments