Feardemic, spółka zależna Bloober Team wyda DARQ: Complete Edition na konsolach nowej generacji – PlayStation 5, Xbox Series X|S i Nintendo Switch na początku 2021 roku. Premierę poprzedzi grudniowy debiut gry na PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych. 

„DARQ: Complete edition jest znacznym kamieniem milowym dla Feardemic. Ubiegłoroczna wersja gry na komputery osobiste spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy i mediów, dlatego wierzymy, że ulepszona i uzupełniona o dodatki DARQ: Complete Edition okaże się sukcesem. Gra charakteryzuje się burtonowską kreską oraz ciekawymi zagadkami środowiskowymi. To najważniejszy projekt w tegorocznym portfolio Feardemica i pierwszy w zmodyfikowanej strategii” – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Wersja na sprzęt nowej generacji będzie oferowała grafikę 4K oraz pełne wykorzystanie możliwości nowych konsol Microsoftu i Sony. Równocześnie z DARQ: Complete Edition zadebiutuje również ostatnie, darmowe rozszerzenie do gry, zatytułowane The Crypt. Wszystko to dzieje się w przełomowym dla rynku momencie debiutu nowych konsol, czego w pełni świadomy jest Bloober Team. 

ZOBACZ TAKŻE: Bloober o Medium: Okres przedświąteczny to świetne okno premierowe

Wydajemy grę na wszystkie platformy i wiemy, że wiele osób posiadających konsole obecnej generacji, w ciągu najbliższych miesięcy przesiądzie się na mocniejszy sprzęt. Dlatego też, wszyscy, którzy zakupią DARQ: Complete Edition na Xbox One/ PlayStation 4, będą mogli za darmo odebrać wersję na konsole PlayStation 5, Xbox Series X|S” – kontynuuje prezes Bloober Team.

Feardemic jest odpowiedzialny również za wersje pudełkowe DARQ: Complete Edition na wszystkie platformy. Wydanie fizyczne zadebiutuje w I kwartale 2021 roku. Natomiast twórca gry, Unfold Games ogłosił dodatkowo, że powstanie komiks na podstawie serii, zatytułowany DARQ: Dream Journal, który zgłębi fabułę znaną z rozgrywki.

Nad przeniesieniem historii na papier pracują m.in. Wlad Marhulets (dyrektor kreatywny DARQ) oraz Kelsey Haley, która pracowała w topowych amerykańskich studiach: Dreamworks, Disney, Universal a także South Park. Komiks zadebiutuje w 2021 roku.

Universum DARQ jest ciekawie budowane. Wierzymy, że dzięki temu gra będzie posiadała długi ogon sprzedażowy – kończy Piotr Babieno.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments